fbpx

ZADAK TWSG4S PCIe Gen4 x4 – superszybki dysk SSD dla graczy

21 maja 2022,
17:55
Jakub Jasiński

ZADAK, producent znany przede wszystkim z wysokiej jakości pamięci komputerowych, prezentuje nowy dysk SSD TWSG4S PCIe Gen4 x4. Został on stworzony z myślą o graczach komputerowych, a także konsolowych, ale wyłącznie dla PlayStation 5.

Prezentacja dysku ZADAK TWSG4S
Na skróty
  • ZADAK prezentuje ultraszybki dysk SSD.
  • TWSG4S jest dedykowany graczom komputerowym oraz konsolowym (PS5).
  • Pamięć osiąga topowe prędkości dzięki zastosowaniu przez producenta dobrego chłodzenia.

Coraz więcej producentów komponentów komputerowych tworzy urządzenia, które są dość uniwersalne jeżeli chodzi o kompatybilność. Tym razem ZADAK, prezentuje ultraszybki dysk SSD TWSG4S z myślą nie tylko o graczach komputerowych, ale także konsolowych.

Najwyższa wydajność od ZADAKA w nienagannym opakowaniu

Nowy dysk producenta zapewnia prędkości odczytu i zapisu na najwyższym możliwym poziomie – odpowiednio 7400 i 7000 MB/s. TWSG4S wyposażony został w moduły 3D NAND Flash, które pozwalają na wciśnięcie ogromnej ilości pamięci do kompaktowej obudowy. Poza szybkością, producent wyposażył urządzenie w standardowe algorytmy ochrony danych.

Dysk w obu wersjach na tle konsoli PlayStation 5
Źródło: ZADAK

Poza samym modułem pamięci, w zestawie dostajemy również dwa radiatory. Pierwszy z nich jest wykonany z cienkiego grafenu, drugi zaś z aluminium. Oba z nich obniżają temperatury odpowiednio o 15% i 35%.

Prezentacja dysku z wyższym radiatorem w konsoli PlayStation 5
Źródło: ZADAK

Dysk TWSG4S w obu konfiguracjach bez problemu zamontujemy w PlayStation 5, ale w notebooku zmieści się jedynie moduł z radiatorem wykonanym z grafenu, a to ze względu na swoją niewielką grubość. Jego szybkość docenią wszyscy gracze. Sporą część użytkowników zainteresuje swoim designem, który jest bardzo subtelny i podobnie jak konsola PS5, radiator pamięci posiada na sobie maleńkie symbole.

Na ten moment dostaliśmy jedynie podstawowe informacje na temat dysku. Nie znamy zatem daty premiery ani ceny. Należy uzbroić się w cierpliwość i zaczekać na oficjalną wiadomość producenta o premierze urządzenia.