fbpx

Wonderstorm stworzy Project Arcanum, RPG osadzone w świecie Smoczego księcia

W listopadzie zeszłego roku na Netflixie zadebiutował czwarty już sezon Smoczego księcia, animowanego serialu fantasy stworzonego przez Justina Richmonda i Aarona Ehasza. Drugi z nich ma na swoim koncie również uznanego Awatara: Legendę Aanga, który niedawno doczekał się mobilnej produkcji o tytule Avatar Generations. Jak się okazuje, nie jest to jedyny serial z portfolio Ehasza, jaki otrzymał swoją wersję w świecie gier wideo.

Project Arcanum, czyli Smoczy książę w interaktywnej odsłonie

Odpowiedzialna za serial firma Wonderstorm planuje znacznie rozszerzyć stworzone przez siebie uniwersum. Na jej stronie oraz w mediach społecznościowych pojawiła się wczoraj wiadomość o znajdującej się na wczesnym etapie produkcji grze osadzonej w Xadii, fantastycznej krainie ze Smoczego Księcia. Podobnie jak w przypadku serialu, tak i tutaj motywacją Wonderstorm stało się opowiedzenie angażującej historii opartej na bohaterach.

Gra otrzymała roboczy tytuł Project Arcanum i według zapowiedzi ma być kooperacyjnym RPG-iem. Jej twórcy postawili sobie za cel stworzenie produkcji, która pozwoli graczom na rozrywkę i współpracę niezależnie od ich poziomu umiejętności.

Choć na pierwszy zwiastun Projectu Arcanum jeszcze długo poczekamy, już teraz możemy zapisać się do testów pre-apha, do których zapraszają twórcy. Aby to zrobić, trzeba posiadać konto Epic Games i wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie gry. Warto jednak wspomnieć, że testy skupią się przede wszystkim na graczach z Ameryki Północnej i odbędą się wyłącznie na PC.