fbpx

Powstaje mod pozwalający zagrać w Death Stranding na VR

Po trzech latach od premiery Death Stranding doczekał się własnego trybu VR. Grupa moderów przygotowała prawie godzinne nagranie rozgrywki, zarejestrowane za pomocą gogli rozszerzonej rzeczywistości w trybie pierwszoosobowym.

Na skróty
  • Grupa VRiefied Games udostępniła nagranie, w której prezentuje Death Stranding z trybem VR.
  • Moderzy już wcześniej przygotowali wiele różnych gier pod VR.
  • Prezentowany materiał pozwala odkryć świat na nowo oraz pokazuje błędy wynikające z niedociągnięć przy pracy.

Death Stranding na rynku pojawił się już trzy lata temu, a za dwa lata ujrzymy jego drugą część. To pierwsza produkcja stworzona w pełni i bez ograniczeń przez Hideo Kojimę i jego zespół. Historia przedstawia przygody Sama Bridgesa, kuriera w świecie opanowanym przez śmierć i niewidzialne stworzenia zwane wynaturzonymi. Dodatkowo sam ojciec serii zapowiedział nadchodzącą ekranizację produkcji.

Nadchodzi Death Stranding z pierwszej osoby

Od 2019 roku Death Stranding zyskał ogromną rzeszę fanów, a po nadejściu gry na platformę PC wielu z nich rozpoczęło modowanie produkcji Kojimy. Jedna z moderskich grup postanowiła dodać do gry tryb pierwszoosobowy poprzez okulary VR. VRifileld Games przedstawiło ostatnio owoc swojej pracy, gdzie z pomocą narzędzia vorpX, wcześniej stworzyli tryb VR dla takich gier jak: Resident Evil 6, Dead Space oraz Jedi knight 2. Udostępnione nagranie pokazuje wczesną i niedokończoną wersje, przez co nie jest to perfekcyjne, ale jest świetnym sposobem, aby na nowo odkryć świat wykreowany przez Kojima Productions.

Modyfikacja wlicza się w kategorię W.I.P, czyli modów odpowiedzialnych za manipulację kamerą. Ostatnim najsłynniejszym wykorzystaniem manipulatora był Cyberpunk 2077 i dodanie trybu TPP. Warto pamiętać, że często uwalniają one kamerę, przez co nowe niewidoczne przedtem animacje są dość koślawe.