Industries of Titan trafia do wczesnego dostępu na Steamie

Wyobraźmy sobie, że chcemy zbudować futurystyczne miasto i szukamy odpowiedniej miejscówki. Ziemia, Mars, a może nawet dalej – Tytan koło Saturna? Właśnie tam zabierze nas debiutujące dzisiaj w early accessie Industries of Titan.

21 czerwca 2021
Na skróty
  • We wczesnym dostępie na Steamie zadebiutowała dzisiaj gra Industries of Titan.
  • Jest to strategia, w której budujemy miasto, a następnie zarządzamy nim, aby jak najbardziej je rozwinąć i obronić jego terytorium przed atakami wroga.
  • Twórcy gry podzielili się już swoim planem na najbliższe miesiące, więc możemy spodziewać się stałego ulepszania tytułu.

Od dzisiaj na Steamie dostępna jest gra Industries of Titan, strategia od studia Brace Yourself Games. Tytuł wylądował póki co we wczesnym dostępie, więc czeka go jeszcze sporo modyfikacji i usprawnień (część z nich została już zapowiedziana przez twórców, ale o tym za chwilę). Z okazji debiutu do 28 czerwca możemy również liczyć na 20% rabatu od normalnej ceny, co daje nam ostatecznie 86,39 zł. Do sprzedaży trafiła jednocześnie ścieżka dźwiękowa z gry, którą również znajdziemy na Steamie, za 35,99 zł.

Zbuduj miasto na Tytanie

Industries of Titan to gra strategiczna, w której udamy się na Tytan, jeden z księżyców Saturna, aby wybudować na nim przemysłowe miasto. Zaczynamy bardzo prosto, od kilku budynków, a następnie stopniowo, zgodnie z zasadą „od zera do bohatera”, tworzymy coraz większą, samowystarczalną metropolię. Nie będzie przy tym zbyt łatwo – wrogie korporacje i rebelianci czekają na każde nasze potknięcie. Z jednej strony czeka walka ze wszystkimi, którzy chcą nas pogrążyć, z drugiej problemy związane z zarządzaniem miastem, bo infrastruktura sama się nie stworzy. Do tego dochodzi jeszcze poszukiwanie rzadkich artefaktów i badanie ich, aby nasze miasto prosperowało.

Co dalej? Pomysły na Industries of Titan

Jak już wspomniałam, studio Brace Yourself Games podzieliło się już wstępnymi planami na dalszy rozwój Industries of Titan, ze szczególnym uwzględnieniem najbliższych czterech miesięcy. Z opublikowanej na Steamie grafiki dowiadujemy się, że lipiec ma być przede wszystkim czasem na naprawę bugów i optymalizację gry. Kolejne miesiące mają natomiast przynieść nowości związane z mapami (sierpień), anomalie i centrum researchu (wrzesień) czy nowy budynek laboratorium naukowego (październik). W późniejszym terminie w grze pojawią się m.in. czynniki związane z pogodą, konsumpcją, nowe frakcje oraz opcje i elementy wpływające na walkę. Pełną listę znajdziecie poniżej.

Roadmapa Industries of Titan
Plany na rozwój Industries of Titan. Źródło: Steam

Dorota Żak

Skończyła UJ zanim UJ skończył z nią, nałogowo ogląda filmy, a potem o nich opowiada. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!