fbpx

CS:GO – olofmeister odchodzi z FaZe Clan

Po trzech latach gry w barwach Faze Clan z formacją rozstaje się szwedzka gwiazda – olofmeister. Zawodnik ma już dziesięć lat doświadczenia i póki co nie wiadomo, czy trafi do innego zespołu, czy może zdecyduje się na esportową emeryturę. Jego miejsce ma zająć równie rozpoznawalny gracz – karrigan.

Na skróty
  • Olofmeister nie będzie dalej grał w Faze Clan.
  • Póki co nie wiadomo, co dalej będzie robił szwedzki weteran sceny CS:GO.
  • Jego miejsce zajmie inna gwiazda – karrigan.

Jedna z najbardziej znanych i rozpoznawalnych organizacji esportowych (szczególnie na scenie Counter Strike: Global Offensive) ogłosiła zaskakującą decyzję. Z drużyną rozstał się Olof „olofmeister” Kajbjer Gustafsson, czyli swojego czasu jedna z jaśniejszych gwiazd całego CS:GO i do dzisiaj świetny zawodnik.

Największe sukcesy olofmeistera i FaZe Clan to wygranie ELEAGUE CS:GO Premier w Atlancie i zwycięstwo w finałach Esports Championship Series sezonu czwartego. Oba te sukcesy miały miejsce jeszcze w roku 2017, a później FaZe Clan miało problemy, by prezentować przez dłuższy czas równie wysoką dyspozycję.

Olofmeister gra profesjonalnie już prawie dziesięć lat, podczas których miał tylko kilka przerw od rozgrywek. Poza FaZe Clan reprezentował też miedzy innymi Fnatic. Póki co nie wiadomo, czy szwedzki weteran znajdzie dla siebie miejsce w innej drużynie, czy może zdecyduje się przejść na esportową emeryturę.

Karrigan powraca do FaZe Clan

Miejsce olofmeistera zająć ma równie wielka gwiazda – Finn „karrigan” Andersen. Zawodnik grał już kiedyś w FaZe Clan i był m.in. w składzie z Olofem, kiedy drużyna wygrała Eleague CS:GO Premier w 2017 roku. W 2019 roku karrigan rozstał się z drużyną i reprezentował Team Envy oraz mousesports.

Aktualny skład FaZe Clan w Counter Strike: Global Offensive prezentuje się zatem następująco:

  • Finn „karrigan” Andersen,
  • Russel „Twistzz” Van Dulken,
  • Helvijs „broku” Saukants,
  • Marcelo Augusto „coldzera” David,
  • Havard „Rain” Nygaard.