fbpx

ZADAK prezentuje nowe pamięci RAM DDR5

Temat nowego standardu pamięci jest poruszany w ostatnim czasie naprawdę często. Tajwańska firma zaprezentowała nam swój najnowszy produkt – ZADAK Spark DDR5. Omawiane kości RAM do sprzedaży trafią jeszcze w tym roku.

Na skróty
  • ZADAK zaprezentował nam swoje nowe moduły DDR5 z rodziny Spark.
  • Pamięci RAM będą dostępne w pojemnościach 16 GB i 32 GB z traktowaniem do 7200 MHz.
  • Najnowszy produkt tajwańskiej firmy trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku.

Tajwańska firma ZADAK zaprezentowała nowe moduły pamięci DDR5 z serii Spark. Nowe kości RAM mają pojawić się na rynku jeszcze w tym roku. Dokładnej daty nie znamy, lecz najprawdopodobniej będzie to IV kwartał 2021. Sugerowana cena za produkt nie została jeszcze podana.

ZADAK Spark DDR5 – co o nich wiemy?

Pamięci ZADAK Spark DDR5 będą dostępne w pojemnościach 16 GB i 32 GB. Oba warianty mają dysponować taktowaniem od 4800 MHz do aż 7200 MHz. Nie wiemy jednak jeszcze nic na temat opóźnień, które będą towarzyszyć modułom. Nowe kości RAM mają pracować z napięciem 1,1 V. Dla przypomnienia standardem dla DDR4 było 1,2 V. Układ PMIC, jaki znajduje się w pamięci DRAM, pomaga w efektywnym zarządzaniu energią.

Wygląd kości RAM ZADAK Spark

ZADAK Spark DDR5 został uzbrojony w białą obudowę z rozbudowanym radiatorem, a także wstawki ze szczotkowego aluminium na krawędziach. Całość dopełnia podświetlenie LED RGB. Jeśli jednak preferujemy minimalistyczny wygląd, mamy możliwość wyłączenia tych diod LED.

Nowe pamięci od ZADAK na płycie głównej

ZADAK ​​stale współpracuje z największymi producentami płyt głównych, takimi jak ASUS, Gigabyte, MSI i ASRock, aby zapewnić możliwie najlepszą kompatybilność i stabilność, a także najwyższy potencjał podkręcania modułów pamięci DDR5.