Obudowa Meshify 2 Compact, czyli odświeżony klasyk Fractal Design

Fractal Design zaprezentował obudowę Meshify 2 Compact wyczekiwaną przez wielu miłośników skandynawskiej marki. Najnowsza pozycja w ofercie firmy powinna przypaść do gustu fanom minimalizmu i… przeciągów, ponieważ w serii Meshify projektanci skupili się na wydajnym i kontrolowanym systemie przepływu powietrza.

24 lutego 2021
Na skróty
  • Obudowa Meshify 2 Compact to odświeżona i zmodernizowana odsłona kultowego modelu Meshify C.
  • Projektanci Fractal Design wprowadzili tu szereg nowych rozwiązań, m.in. port USB-C czy bezśrubowy montaż szklanego panelu bocznego.
  • Sugerowana cena detaliczna najnowszej pozycji w ofercie producenta została ustalona na ok. 500 zł.

Fractal Design, czyli szwedzki wytwórca sprzętu komputerowego znany przede wszystkim z produkcji wysokiej jakości obudów, które regularnie pojawiają się w zestawieniach najlepszych i polecanych modeli, zaprezentował dzisiaj Meshify 2 Compact, nową pozycję ze swojej ulubionej gałęzi produktowej. Jest to następca modelu Meshify C, czyli jednego z najpopularniejszych punktów w ofercie katalogowej firmy.

Kultowa propozycja dla osób ceniących sobie niezakłóconą wentylację podzespołów trafiła na sklepowe półki w roku 2017 i podbiła serca wielu miłośników składania własnych zestawów PC. Od tamtej pory branża sprzętu komputerowego wykonała szereg ważnych kroków, również w kategorii obudów, co sprowokowało projektantów Fractala do opracowania zmodernizowanej odsłony klasyka spod swoich własnych skrzydeł. Meshify 2 Compact wprowadza wiele nowości, takich jak przedni port USB 3.1 typu C, bezśrubowy panel ze szkła hartowanego, całkowicie zdejmowany panel górny, który zapewnia doskonały dostęp do wnętrza, oraz przedni filtr nylonowy, który można zdjąć z siatki w celu zwiększenia przepływu powietrza.

Meshify 2 Compact – konstrukcja nowej obudowy marki Fractal Design

Inżynierowie skandynawskiego producenta ponownie zdecydowali się na zastosowanie kultowej konstrukcji z siatki kątowej, która zapewnia filtrowany przepływ powietrza, a jednocześnie jest elementem charakterystycznym serii Meshify. W obudowie Fractal Design Meshify 2 Compact jesteśmy w stanie zamontować karty graficzne o długości nawet do 341 mm (360 mm po zdjęciu wiatraka zamontowanego na frontowej części). Mamy tutaj również szerokie pole manewru, jeżeli chodzi o opcje montażu wentylatorów. Producent umożliwił nam zamocowanie we wnętrzu nawet siedmiu śmigieł 120 mm (lub maksymalnie czterech 140 mm), a w zestawie z obudową znajdziemy trzy wiatraki Dynamic X2 od Fractal Design (1x 120 mm oraz 2 x 140 mm).

Kompaktowa konstrukcja obudowy Meshify 2 Compact nie oznacza, że musimy wyraźnie ograniczać się z wyborem rozmiaru płyty głównej. W środku case’a znajdziemy wystarczająco dużo miejsca, by zamontować tutaj MOBO w trzech standardach: ATX, mATX oraz Mini-ITX.

Zdejmowalny panel przedni oraz nylonowy filtr

Najnowszą pozycją w katalogu Fractala mogą zainteresować się również entuzjaści chłodzenia cieczą, gdyż projektanci zadbali o przestrzeń na instalację chłodnic o maksymalnej długości 360 mm na froncie obudowy. Pod sufitem jesteśmy w stanie zamontować systemy długie na 240 mm. Jeśli chodzi o maksymalną wysokość chłodzenia procesora, które zmieścimy wewnątrz obudowy, to producent oferuje nam 169 mm wolnego miejsca.

Warto również zwrócić uwagę na podtrzymanie decyzji, którą inżynierowie skandynawskiej marki podjęli podczas projektowania obudowy Meshify C, czyli wspomnianego już poprzednika naszego dzisiejszego bohatera. W modelu Meshify 2 Compact ponownie znajdziemy wydzieloną sekcję na zasilacz, który umiejscawiamy w piwnicy rozciągającej się przez całą długość konstrukcji.

Obudowa Meshify 2 Compact – odświeżone wersje klasyka w średniej półce cenowej

Fractal Design postanowił wyjść naprzeciw oczekiwaniom szerokiej gamy odbiorców i zaprezentował swój nowy produkt aż w trzech wariantach kolorystycznych oraz czterech wersjach różniących się konstrukcją panelu bocznego. Przy rozważaniu zakupu obudowy Meshify 2 Compact mamy do wyboru trzy stopnie przyciemnienia okna wykonanego ze szkła hartowanego. Oczywiście Szwedzi nie zapomnieli również o tej grupie konsumentów, którzy niekoniecznie chcą na co dzień oglądać wnętrzności swojego komputera i zaproponowali im wariant z litym panelem bocznym w całości wykonanym ze stali.

Warianty kolorystyczne obudowy Meshify 2 Compact

Sugerowana cena detaliczna najnowszego produktu Fractala jest zależna od wybieranego wariantu obudowy. Wszystkie wariacje wyposażone w szklane okno zostały wycenione na 109,99 €, co powinno przełożyć się na nieco ponad 500 zł, które zobaczymy „na metkach” u polskich dystrybutorów. Tańszy jest jedynie model Solid oferujący w pełni stalowy panel boczny, którego cena wyniesie 99,99 €.

Szczegółowa specyfikacja techniczna obudowy Fractal Design Meshify 2 Compact jest dostępna na oficjalnej stronie produktu.

Igor Kaźmierczak

Redaktor naczelny tego skupiska wariatów, który nałogowo pracuje nad poprawą jego ładu. Spełniony muzyk, niespełniony skryba, czasem coś pobazgra na podwędzonym ukradkiem płótnie. Przesiaduje nocami, choć w sytuacjach oficjalnych zarzeka się, że tego nie lubi. Człowiek ze zdiagnozowaną dolegliwością zwaną chronicznym brakiem czasu.
UWaga! Gorące informacje!