XPG prezentuje moduły DDR5 CASTER RGB o taktowaniu do 7400 MHz

Jak można zauważyć, od dłuższego czasu producenci pamięci operacyjnej chwalą się i dumnie prezentują swoje osiągnięcia w procesie wprowadzania nowego standardu. Nie inaczej stało się w przypadku Adaty, a dokładnie rzecz biorąc, ich marki pod nazwą XPG. Nadchodzące moduły mają być częścią wysokiej klasy rodziny CASTER oraz posiadać podświetlenie RGB.

1 czerwca 2021
Na skróty
  • XPG zaprezentowało nam swoje nowe pamięci DDR5 z rodziny CASTER RGB.
  • Omawiane układy mają przynieść bazowe taktowania na poziomie 7400 MHz.
  • Adata sugeruje również wprowadzenie w przyszłości wysokowydajnych modułów zdolnych do osiągania zegarów rzędu 12600 MHz.

Omawiane jednostki mają zostać wprowadzone do sprzedaży w trzecim kwartale 2021 roku i współpracować z nowymi procesorami Intela oraz AMD. W kwestii wyglądu tytułowe pamięci nie różnią się zbytnio od dotychczasowych rozwiązań marki, a ich budowa może cieszyć oko osób lubiących podświetlenie.

XPG CASTER RGB, czyli zawrotne prędkości i spora pojemność

Z pewnością nie zaskakuje fakt, iż DDR5 przyniesie ze sobą zmiany w kwestii wydajności. Jednak zdziwienie może budzić komunikat XPG, który wskazuje na możliwość przetaktowania ich pamięci do poziomu 12600 MHz. Oczywiście producent wspomniał, że taką prędkość osiągną jedynie moduły przystosowane do podkręcania, czyli – jak się domyślamy – wyselekcjonowane jednostki.

Kości RAM CASTER

Warto natomiast zanotować, iż bazowe taktowania dla DDR5 z rodziny CASTER RGB mają oscylować pomiędzy 6000-7400 MHz. Pamięci mają także występować w kilku wariantach, od 8 do 32 GB na kość. Nie wiemy jednak jeszcze nic na temat opóźnień, które będą towarzyszyć tak wysokim zegarom.

Partnerzy XPG testują już układy CASTER RGB

Do podmiotów, takich jak MSI czy Gigabyte, trafiły już omawiane moduły w celu testowania ich na żywym sprzęcie. Dokładnie taka sama sytuacja miała miejsce w przypadku pamięci Kingston DDR5, o których nie tak dawno pisaliśmy.

Pamięci RAM od XPG

Ponadto nowe jednostki mają pojawić się również w wersji bez podświetlenia, a ich napięcie, podobnie jak w innych modułach, ma wynosić 1,1 V. Możliwe jest, że jeszcze w drugim kwartale otrzymamy więcej informacji na temat nowego standardu, jakim jest DDR5.

Ustrzel grową okazję

GAMESGURU

Wielki fan tematyki hardware, który w szczególności uwielbia wszystko, co wiąże się z overclockingiem i chłodzeniem. Wolną chwilę lubi poświęcić dobrej książce, a w sytuacji najwyższej wagi nie odmawia pomocy z wadliwym sprzętem. Oprócz obcowania z komponentami lubi rozwijać się także w innych dziedzinach iT i wbrew pozorom, siłownia nie jest mu obcym miejscem.
UWaga! Gorące informacje!