fbpx

Tekken 7 – premier Polski nową postacią w kultowej bijatyce

21 lutego 2021,
17:06
Franciszek Ciechowski

Tego się dzisiaj nie spodziewaliście. Premier Polski w Tekkenie 7 przypominająca wyglądem Cirillę z Wiedźmina z broszką wpiętą w klapę marynarki. Tak, to jest zdecydowanie combo szyte na miarę roku 2021.

Ujęcie ze zwiastunu prezentujące zacienioną twarz polskiej premier.
Na skróty
  • Bandai Namco zaprezentowało krótki trailer, który zapowiada nową postać zmierzającą do siódmej części serii Tekken.
  • DLC będzie zawierało bohaterkę będącą… polską prezes Rady Ministrów.
  • Dodatek trafi w ręce graczy jeszcze wiosną tego roku.

W niedzielny poranek polskim półświatkiem gamingowym zatrzęsło. Bandai Namco Entertainment, czyli wydawca gier z cyklu legendarnych bijatyk Tekken, zaprezentowało krótki zwiastun nowego DLC do siódmej części serii. Nie byłoby w tym nic dziwnego, szczególnie że tokijski producent nie próżnuje w zakresie popremierowego wsparcia swojej gry. Trudno jednak dziwić się przyspieszonemu biciu serc całej rzeczy polskich fanów legendarnego cyklu w obliczu faktu, że nadchodzący dodatek wprowadzi do Tekkena 7 nową postać, która w trailerze zostaje przedstawiona jako… polska premier.

Ujmujące widoki z Warszawy czy krakowski Rynek Główny to dopiero początek nawiązań do bez wątpienia wyjątkowej polskiej rzeczywistości.

Premier Polski z Tekkena 7 przypomina Ciri z Wiedźmina (sic!)

Jeżeli nie przespaliście znacznej części ostatniej dekady i chociaż ukradkiem obserwowaliście to, co działo się w branży gier wideo, ze szczególnym uwzględnieniem polskiego rynku, jestem w stanie założyć się, że twarz nowej postaci zaprezentowanej na powyższym zwiastunie wydała wam się przynajmniej znajoma. Tak, trudno tutaj nie odnieść wrażenia wyraźnej inspiracji twarzą Ciri z uniwersum Wiedźmina Andrzeja Sapkowskiego oraz jej wizerunkiem, który utkwił w świadomości graczy po pojawieniu się bohaterki w grach studia CD Projekt RED.

Porównanie twarzy Ciri oraz nowej postaci zmierzającej do Tekkena 7.

Podłużna blizna na lewym policzku i siwosrebrne włosy to cechy charakterystyczne dla jednej z najbardziej istotnych kobiecych postaci w historii polskiej fantastyki, zarówno w wydaniu literackim, jak i tym prezentowanym za pomocą wyjątkowego, interaktywnego medium, jakim są gry wideo. Warto zwrócić również uwagę na broszkę przypiętą do klapy marynarki, którą ma na sobie bohaterka – niewątpliwie można tutaj dostrzec (świadome lub niekoniecznie, choć bezapelacyjnie zabawne) odniesienie do ostatniej prezes Rady Ministrów, Beaty Szydło, której popularny przydomek był związany właśnie z tym dodatkiem.

Kiedy będziemy mogli „skopać tyłki” polską prezes Rady Ministrów?

Dodatek wprowadzający do bijatyki Bandai Namco postać polskiej premier zostanie udostępniony „jeszcze wiosną tego roku”, co oznacza, że powinno to nastąpić już w przeciągu najbliższego miesiąca. Wtedy też powinniśmy poznać więcej szczegółów, które stoją za tą specyficzną bohaterką. Tylko wyobraźcie sobie nazwy ciosów, które można byłoby tutaj sformułować!