Xbox ujawnia kolaborację z Barbie, wkrótce pojawi się różowa konsola Xbox Series S

27 czerwca 2023,
10:18
Amira El Berrah

Nadchodzi specjalna edycja Xbox Series S! Wzorowana na Barbie Dreamhouse konsola będzie dostępna w konkursie, ale to nie wszystko – pojawi się również wiele innych nagród.

Konsola Xbox Barbie

Microsoft ogłosił wyjątkową edycję konsoli Xbox Series S zaprojektowaną na wzór Barbie Dreamhouse. Ten specjalny model będzie dostępny w konkursie, który odbędzie się 10 lipca na Twitterze Xboxa oraz na stronie Microsoft Rewards.

W ramach promocji filmu Barbie Xbox ogłasza konkurs

W ramach konkursu gracze będą mieli okazję zdobyć nie tylko konsolę, ale również specjalne pokrowce do kontrolerów, które będą wzorowane na ubraniach Barbie i Kena. Wszystko to jest częścią promocji filmu Barbie.

Nie tylko konsola Xbox Series S o tematyce Barbie będzie dostępna dla fanów. W grze Forza Horizon 5 pojawiły się również dwa samochody inspirowane kultową lalką. Gracze będą mogli zdobyć modele 1956 Chevrolet Corvette EV i 2022 GMC Hummer EV za darmo prawdopodobnie podczas specjalnego wydarzenia w grze.

Również dla fanów Barbie Xbox zorganizuje 14 lipca specjalny livestream na oficjalnym koncie World of Barbie. Podczas wydarzenia będzie można dowiedzieć się, czym kierowali się deweloperzy, którzy pracowali nad serią Forza Horizon. Opowiedzą oni o swoich ścieżkach kariery, motywacjach i osobistych powiązaniach z Barbie.

Oprócz tego, Xbox ogłosił kolejny konkurs, w którym fani będą mieli szansę wygrać jedną z 10 specjalnych lalek Barbie. Każda lalka będzie ubrana w stylizacje związane z Xboxem i będzie miała akcesoria, takie jak konsola Xbox Series S, kontroler bezprzewodowy Xbox i kontroler Adaptive Controller. Konkurs odbędzie się w formie międzynarodowej loterii, a szczegóły zostaną podane wkrótce.

Ta współpraca między Xbox a Barbie ma również swoje uzasadnienie. Barbie jest marką należącą do firmy Mattel, która jest również producentem znanej marki Hot Wheels. Seria gier Forza Horizon miała już wcześniej rozszerzenia z udziałem samochodów Hot Wheels, co świadczy o długotrwałej współpracy między Mattel a serią Forza.