fbpx

Pharaoh: A New Era – demo remake’u Faraona jest już dostępne

W 1999 roku Impression Games stworzyło, a Sierra Entertainment wydało Faraona, strategię, która pozwalała nam poczuć się jak władca starożytnego Egiptu. Po ponad 20 latach będziemy mieli okazję powrócić z nostalgią do tamtych czasów, bo nadchodzi Pharaoh: A New Era – zdecydowane odświeżenie tytułu.

Za remake Faraona odpowiedzialne jest studio Triskell Interactive, które nadal pracuje, aby wszystkie elementy odświeżonej wersji ze sobą współgrały. Podobnie jak oryginał, Pharaoh: A New Era zaoferuje nam ponad 50 różnych misji oraz rozgrywkę wykraczającą poza 100 godzin, uwzględniając zarówno podstawową grę, jak i dodatek Kleopatra: Królowa Nilu. Odświeżeniu ulegnie przede wszystkim grafika, choć twórcy remake’u przyznają, że starali się jak najlepiej oddać klimat pierwszego Faraona. Poprawiona zostanie także mechanika, aby bardziej pasować do współczesnych standardów.

Demo Pharaoh: A New Era wylądowało już na Steamie

Przedsmak tego, co nas czeka, znajdziemy w udostępnionej przez twórców wersji demonstracyjnej remake’u. Pojawi się w niej tutorial oraz cztery misje, które mają trafić do Pharaoh: A New Era. Nie jest to jednak wersja finalna. Twórcy ostrzegają, że w demówce mogą wystąpić jeszcze błędy i jednocześnie proszą, aby je zgłaszać, co ma im pomóc w doszlifowaniu gry. Przygotowali również ankietę, w której zbierają dodatkowe uwagi.

Samo demo dostępne jest na Steamie i można po nie sięgnąć do 28 lutego. Na razie nie podano dokładnej daty premiery. Znane są za to wymagania sprzętowe, które nie powinny sprawić większych problemów żadnemu komputerowi. Prezentują się one następująco:

  • System operacyjny: Windows 7 lub nowszy
  • Procesor: Intel i5 lub nowszy
  • Pamięć: 4 GB RAM
  • Karta graficzna: zgodna z OpenGL 3.0
  • Miejsce na dysku: 8 GB