The Siege and the Sandfox – innowacyjna stealthvania debiutuje w 2023 roku na PC

28 lipca 2022,
12:31
Strid

Developer Cardboard Sword zadebiutuje w 2023 roku n PC swoją wyjątkową metroidvanią The Siege and the Sandfox na PC. Wydawcą gry będzie Koch Media.

Screen z gry

The Siege and the Sandfox jest debiutem developera Cardboard Sword, który we współpracy z Koch Media zaplanował na 2023 rok premierę swojej unikalnej metroidvanii – albo jak określają ją twórcy stealthvanii – wzorowanej na 16-bitowych platformówkach 2D.

The Siege and the Sandfox stealthvania na PC

Developer obiecuje fascynującą i nieliniową przygodę w świecie, w którym zagrożenie przychodzi ze strony piaskowego zła. Postać Sandfoxa ma być doskonałym agentem ciemności, skradającym się za plecami wrogów i posiadający w swoim wachlarzu szereg umiejętności parkurowych. Bieganie, skakanie, wślizgi i skoki o tyczce to tylko niektóre z tych umiejętności, a wraz z rozgrywką wzorem innych gier z gatunku dojdą nowe, dzięki którym otworzą się przed bohaterem nowe obszary wielkich lokacji. Do umiejętności dołączą również nowe przedmioty i wyposażenie naszego Sandfoxa.

Olly Bennett, CEO Cardboard Sword o współpracy z KOCH MEDIA

Jesteśmy bardzo podekscytowani, że opublikujemy naszą debiutancką grę, The Siege and the Sandfox, z pomocą Koch Media. Ten projekt jest pasjonującym połączeniem skradanki i gier z ery szesnastobitowej, przeniesionych do współczesnego świata z pięknymi efektami i technikami wizualnymi. Chcieliśmy stworzyć coś nowego, ale nostalgicznego, a Koch pomógł nam to zrealizować.

The Siege and the Sandfox można dodać do listy życzeń na PC w serwisach Steam, Epic Store, GOG i Humble już od dziś!

Zapraszamy na oficjalną stronę gry The Siege and the Sandfox