Xbox Series X w wersji całkowicie cyfrowej może zadebiutować już tego lata

26 lutego 2024,
15:15
Arek Grabowski

W sieci pojawiły się pewne przesłanki, które mogą wskazywać na wydanie nowej wersji konsoli Xbox Series X. Jest ona rzekomo planowana jako cyfrowa – bez napędu optycznego. Dodatkowo ma różnić się designem.

Kontroler od Xboxa Series X na czarno-fioletowym tle

Niedawno informowaliśmy, że Microsoft nie zamierza odchodzić od fizycznych wydań gier. Ma to być pewien element wewnętrznej polityki firmy oraz strategii. Wygląda jednak na to, że Microsoft zamierza inwestować w cyfrowe rozwiązania. Według nowych doniesień serwisu Exputer firma może wprowadzić białą wersję Xboxa Series X bez napędu optycznego. Microsoft miałby rzekomo zapowiedzieć nowy sprzęt już w czerwcu lub lipcu.

Microsoft wspiera fizyczne wydania, ale przyszłością są cyfrowe gry

Warto zauważyć, że obecnie usługę Xbox Game Pass subskrybuje ponad 34 miliony aktywnych użytkowników. Społeczność przekonała się do cyfrowej dystrybucji ze względów wygody. Fizyczne wydania gier są obecnie gratką dla kolekcjonerów – dotyczy to również standardowych wersji dowolnych tytułów z pudełkiem.

Microsoft nie pozostawi fizycznych gier. Mimo wszystko widać, że tendencją jest raczej skupianie się na cyfrowych rozwiązaniach. Widać to od dawna, ponieważ jedynie konsole posiadają napędy optyczne, jeśli chodzi o platformy do gier. Handheldy, laptopy czy PC nie mają tego rodzaju rozwiązań.