Xbox przeniesie więcej gier na PlayStation. Prawdopodobnie prace już trwają

16 maja 2024,
08:00
Arek Grabowski
Konsola i kontroler marki Xbox

Jez Corden z Windows Central uważa, że już teraz trwają prace nad przeniesieniem kolejnych gier Xbox na PlayStation. Wcześniej wydano porty między innymi Hi-Fi Rush oraz Pentiment. Nowy raport Cordena opisuje projekt znany jako Laitude. To pod nim kryje się przeniesienie kilku kolejnych własnych gier Xbox na PlayStation.

Według przesłanek przenoszone produkcje są „oczywistymi tytułami, których możemy się spodziewać”. Jez Corden wymienia w raporcie między innymi Halo. Jest do dość prawdopodobne zwracając uwagę na ostatni sukces Sea of Thieves na PlayStation.

Czy wszystkie gry Microsoftu zostaną przeniesione na PlayStation?

Nie możemy wykluczyć ani potwierdzić takiej sytuacji. Nowa strategia Microsoftu mocno opiera się na poszerzaniu dostępności do gier. Dlatego też firma tak bardzo inwestuje w Game Pass, Cloud Gaming czy też właśnie portowanie swoich produkcji.

Microsoft prawdopodobnie zamierza wydać nowy sprzęt Xbox. Dotyczy to zarówno kolejnej generacji konsol, jak i handhelda. Warto wiedzieć, że premiery takiego sprzętu często wiążą się z wydawaniem gier ekskluzywnych. Tego rodzaju produkcje najpewniej niezbyt prędko trafią na konsole konkurencyjnej marki.