Encased – twórcy podają datę wyjścia gry z wczesnego dostępu

Early access w przypadku gier wideo może stwarzać niebezpieczeństwo, że dany tytuł nigdy nie zostanie ukończony i utknie w dziwnym developerskim limbo, ale na szczęście nie jest to żelazna reguła. Do listy produkcji, które niedługo będą miały ten etap powstawania za sobą, dołączy wkrótce Encased.

2 sierpnia 2021
Na skróty
  • Encased to produkcja studia Dark Crystal Games, która do tej pory znajdowała się we wczesnym dostępie.
  • Premiera ukończonej wersji gry przewidziana została na 7 września.

Produkcja studia Dark Crystal Games to izometryczne RPG osadzone w postapokaliptycznym, a do tego dystopijnym świecie, gdzie za pomocą naszej postaci realizujemy schemat od zera do bohatera. W tym celu wybieramy jedną z pięciu frakcji, zwiedzamy rozległe obszary, walczymy, wykorzystujemy zróżnicowane umiejętności i podejmujemy decyzje wpływające czasem na losy wszystkich dookoła. Jak to w klasycznym RPG-u. Przy okazji zanurzamy się w świat alternatywnych lat 70. i próbujemy odkryć sekrety tajemniczej Kopuły, która się w nim pojawiła.

Do tej pory mogliśmy zapoznać się z tytułem jedynie w niepełnej wersji. W 2019 roku Encased trafiło do wczesnego dostępu, gdzie twórcy nieustannie dopracowywali kolejne szczegóły i opcje. Nadchodzi jednak moment, gdy czas dopiąć wszystko na ostatni guzik i przejść do kolejnego etapu. Jak ogłosili developerzy z Dark Crystal Games, Encased będzie miało swoją oficjalną premierę 7 września tego roku.

Encased – co znajdzie się w finałowej wersji gry?

W związku z ukończeniem produkcji gry możemy liczyć na lekką zmianę w jej zawartości. Do Encased trafią nowe questy, rozdziały opowieści, różne zakończenia, bronie i artefakty. Nie skończy się jednak wyłącznie na tym, zapewniają twórcy, ale nie zdradzają szczegółów niespodzianki. W grze pojawią się również zupełnie świeże grafiki (zobaczymy je na ekranach ładowania i w formie plakatów), ulepszenia systemu walki (ma być wygodniejszy i sprawiać więcej frajdy) czy kolejna lokacja (wymagająca innej taktyki w trakcie potyczek z wrogiem).

W Encased zagramy póki co wyłącznie na PC. Gra trafi na Steama, GOG-a oraz Epic Games Store. Według informacji z oficjalnej strony w późniejszym terminie pojawi się również na konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Dorota Żak

Skończyła UJ zanim UJ skończył z nią, nałogowo ogląda filmy, a potem o nich opowiada. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!