fbpx

Xbox nie weźmie udziału w tegorocznym E3, ale zorganizuje własną transmisję. Podano nowe szczegóły

Od 13 do 16 czerwca odbędzie się kolejna edycja targów E3, które powraca wreszcie do stacjonarnej wersji, niemożliwej w ciągu ostatnich lat z powodu pandemii koronawirusa. Choć do wydarzenia z udziałem publiczności zostało jeszcze kilka miesięcy, powoli zaczynamy się dowiadywać, czego możemy się spodziewać.

Z pewnością ważną częścią imprezy staną się prezentacje Ubisoftu, ale na E3 zabraknie niektórych dużych firm z branży. Wcześniej ogłoszono, że w evencie nie wezmą udziału Nintendo, Sony i Xbox, z różnych powodów, często związanych z organizacją własnych transmisji i prezentacji oraz innymi planami. Mowa przykładowo o prawdopodobnym pokazie PlayStation jeszcze przed rozpoczęciem E3.

Xbox jako wsparcie, nie uczestnik eventu

Podobna sytuacja będzie mieć miejsce w przypadku Xboxa, którego przedstawiciel przekazał oficjalne informacje portalowi IGN. Tak jak już wiemy, firma nie weźmie bezpośredniego udziału w E3 i nie wystawi własnego stoiska na targach, ale wesprze wydarzenie w formie cyfrowej, streamując swoją własną transmisję, Xbox Games Showcase, która odbędzie się 11 czerwca. Wtedy też rozpocznie się E3 2023 Digital Week, które poprzedzi główny event.

Nie możemy się doczekać, aby 11 czerwca zorganizować Xbox Games Showcase, a więcej szczegółów podamy później. Czekamy również na wspólną transmisję naszego wydarzenia w ramach E3 Digital, ale nie będzie nas na wystawie E3.

przedstawiciel Xboxa dla IGN

Warto też wspomnieć, że nowy organizator E3, czyli firma ReedPop ma w najbliższych tygodniach podać listę uczestników wydarzenia i związane z nim szczegóły.