Liczba graczy The Day Before spadła o 75% pomimo szybkiej aktualizacji

11 grudnia 2023,
09:05
Jacek Kowal

Fatalne początki The Day Before. Produkcja w zaledwie dwa dni straciła 3/4 graczy, a negatywne opinie zdają się nie mieć końca.

Kilku graczy na przedmieściach w grze The Day Before

The Day Before zdecydowanie nie miało łatwego startu. Chociaż początkowo gra posiadała wczesny dostęp, to i tak otrzymała lawinę negatywnych opinii. Twórcy dość szybko wypuścili łatkę, która miała naprawić wiele problemów, ale najwyraźniej nie pomogła ona zatrzymać graczy.

Zainteresowanie The Day Before leci na łeb na szyję

W dniu premiery, czyli 7 grudnia, The Day Before zgromadziło jednocześnie 38 104 graczy. Dziś, czyli dosłownie kilka dni później, licznik ten nie przekracza 10 tysięcy. Mało tego, zgodnie z doniesieniami SteamDB dobowy szczyt wynosi zaledwie 12 210.

Jak wspomniałem, błyskawicznie po premierze do gry trafiła łatka, mająca poprawić jej wydajność, w tym mechanikę spawnu zarażonych, by łatwiej było na nich trafić. Z innych poprawek można wskazać sposób celowania zarówno w pierwszej, jak i w trzeciej osobie. Pełną listę zmian przeczytacie na Steamie.

To oczywiście niewiele pomogło, a wiele osób zarzuca twórcom gry kopiowanie pracy innych firm, skok na kasę, kłamliwy marketing i wykorzystywanie wolontariuszy do prac nad ich produkcją. Trzeba przyznać, że wyczekiwany hit szybko zmienia się w największy kit.