E3 2023 potwierdzone – wracają największe targi gier

Wróżono że E3 nigdy się już nie pojawi, a ten fakt spotęgowało odejście głównego organizatora. Teraz ESA informuje o powrocie największych targów branży gier.

27 września 2022
Na skróty
  • ESA poinformowało o ponownej organizacji targów E3.
  • Electronic Entertainment Expo odbędzie się w dniach 13- 16 czerwca 2023 roku.

Pandemia koronawirusa przyczyniła się do częstszego siedzenia w domu. Gracze też mieli okazje do smutku przez dwuletnią przerwę w organizacji targów Electronic Entertainment Expo. Twórcy byli zmuszeni przygotować własne pokazy, a nowa rzeczywistość zagroziła powrotowi największego pokazu gier.

E3 wraca do żywych w przyszłym roku

Kiedy powoli zaczęliśmy przyzwyczajać się do braku ogromnych targów branży gier, nadszedł rok 2022 i powrót imprezy Gamescom. Mimo tego E3 nie było pewne, głównie przez fakt wycofania się głównego organizatora. Teraz Entertainment Software Associaton poinformowało o powrocie fizycznej imprezy przy współpracy z ReedPop odpowiedzialnym za PAX, Comic Con czy Star Wars Celebration.

Electronic Entertainment Expo 2023 będzie trwać od 13 do 16 czerwca z udziałem publiczności. Dni zostaną podzielone na czas dla osób z branży, oraz osobno dla wszystkich chętnych osób. Oczywiście pierwsze dwa dni będą przeznaczone na informacje biznesowe. Klasycznie impreza odbędzie się w Centrum Kongresowym w Los Angeles.

centrum kongresowe LA
Źródło: BBC

Ustrzel grową okazję

Maksymilian Matuszak

UWaga! Gorące informacje!