Xbox Cloud Gaming ze wsparciem dla klawiatury i myszki

23 czerwca 2022,
19:41
Patryk Balcerak

Wkrótce usługa Xbox Cloud Gaming dostanie obsługę klawiatury i myszy. Dodatkowo przesyłanie strumieniowe zostaną usprawnione przez zmiany sposobu przechwytywania. Dzięki tym zabiegom opóźnienia mają być praktycznie nieodczuwalne.

Grafika promocyjna Xbox Cloud Gaming
Na skróty
  • Xbox Cloud Gaming dostanie wkrótce możliwość sterowania klawiaturą i myszą.
  • Jeszcze w tym roku powiększy się biblioteka gier z tą funkcją.
  • Do przyszłych usprawnień dołączy również usprawnienie sposobu przechwytywania.

Microsoft przygotowuje się do dodania pełnej obsługi myszy i klawiatury w swojej usłudze grania w chmurze. Konsole Xbox już wcześniej mogły być sterowane inaczej niż dedykowanym padem, a teraz producent zachęca twórców do wprowadzenia takich udogodnień do platformy Xbox Cloud Gaming. Chociaż lista gier na Xbox z taką funkcją jest stosunkowo niewielka, producent pracuje nad jej powiększeniem jeszcze w tym roku.

Granie w chmurze bez opóźnień dzięki Xbox Cloud Gaming

Oprócz zapowiedzianej obsługi klawiatur i myszy, programiści dostaną szereg narzędzi pozwalających na poprawę czasów reakcji oraz opóźnień w przesyłaniu strumieniowym gier. Już w tym momencie można grać na urządzeniach mobilnych oraz na PC w zadowalającej jakości. Microsoft planuje poprawić strumieniowanie i zredukować opóźnienia, które praktycznie nie będą do dostrzeżenia.

Dzięki zmianie sposobu przechwytywania można oszczędzić nawet 72 ms. Przechwytywanie zostanie ograniczone do 1440p i nie będzie obsługiwać funkcji HDR. Nie stanowi to zagrożenia dla jakości rozgrywki bo obecnie Xbox Cloud Gaming skaluje rozdzielczość gier w dół na urządzeniach mobilnych do 720p a na PC do 1080p.