Wojna Krwi: Wiedźminskie Opowieści trafi na Androida

Po prawie trzech latach od pierwszej premiery gra Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści trafi także na urządzenia z systemem Android. Już teraz można zapisać się na testy produkcji.

19 maja 2021
Na skróty
  • Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści trafi w końcu na urządzenia z systemem Android.
  • Gra będzie dostępna od 17 czerwca.
  • Część opowieści dostępna będzie za darmo.

Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści to całkiem ambitny pomysł, który połączył rozgrywkę opartą na karcianych potyczkach z rozgałęziającą się, typową dla serii Wiedźmin linią fabularną. Mimo bardzo ciepłego początkowego przyjęcia produkcja miała sprzedać się bardzo słabo.

Posiadacze telefonów z systemem Android w końcu zagrają w Wojnę Krwi: Wiedźmińskie Opowieści

Gra zadebiutowała na PC, a z czasem była portowana na kolejne platformy. Najpierw na PS4 i XONE, a następnie na Nintendo Switch i urządzenia z systemem iOS. Również posiadacze Androida w końcu będą mogli spróbować tego interesującego połączenia karcianki z grą RPG. Już teraz można dokonać wczesnej rejestracji. Gra będzie dostępna od 17 czerwca.

Mimo tego, że na wszystkich innych platformach gra jest płatna, to na Androidzie jakaś jej część ma być w pełni darmowa. Według zapewnień producentów gry Wojna Krwi gracze za darmo będą mogli przeżyć kilka godzin z kampanii, podjąć parę decyzji fabularnych i spotkać postacie ważne dla całej fabuły. Dalsza część kampanii fabularnej, będzie już jednak wymagała zakupienia pełnej wersji.

CD-Projekt nie stworzy więcej Wiedźmińskich Opowieści

Brak dobrych wyników finansowych produkcji sprawił, że nie dostaniemy więcej gier tego typu. Była to o tyle smutna informacja, że Wojna Krwi okazała się bardzo ciekawym i dość udanym (pod względem rozgrywki) eksperymentem. Format ten pozwoliłby też twórcom na rozwijanie uniwersum mniejszym nakładem pracy niż w przypadku głównych gier z serii Wiedźmin.

Michał Kaźmirczak

Gamer od 5 roku życia. Gra we wszystko od F1, przez jRPG po strategię. Z wykształcenia marketingowiec, z pasji dziennikarz i mistrz w sesjach papierowych RPG.
UWaga! Gorące informacje!