Wkrótce odbędzie się premiera nowego DLC do Xenoblade Chronicles 3 o tytule Future Redeemed

20 kwietnia 2023,
12:52
Amira El Berrah

Xenoblade Chronicles 3 otrzymuje czwarte DLC w ramach Expansion Pass. Scenariusz Future Redeemed ma łączyć w sobie wątki innych części seri. Wraz z dodatkiem czeka na nas nie tylko kolejna historia ale i debiut nowych postaci.

Postać z Xenoblade grań na flecie do około są świetliki

Nintendo ogłosiło datę premiery DLC Future Redeemed dla Xenoblade Chronicles 3 od Monolith Soft. Odbędzie się ona 25 kwietnia bieżącego roku. Tak samo jak w przypadku poprzednich dodatków, Future Redeemed jest dostępny tylko w ramach Expansion Pass. To czwarte rozszerzenie, według zapowiedzi ma być ostatnim.

Co Future Redeemed wprowadzi do Xenoblade Chronicles 3?

Nowy scenariusz fabularny DLC rozgrywać się będzie przed historią z gry głównej i połączy w sobie wydarzenia wszystkich części Xenoblade Chronicles z wyjątkiem Xenoblade Chronicles X. Znajdziemy w nim nie tylko postacie z całej seri zostaną także wprowadzeni nowi grywalni bohaterowie, których profile udostępniono na oficjalnym Twitterze Xenoblade, możemy zobaczyć je poniżej.

W Future Redeemed twórcy zawarli również nową mechanikę bitewną, Unity Combo. Daje ona możliwość, zaatakowania przeciwnika jednocześnie przez dwie postacie. Tak jak i w poprzednich odsłonach Xenoblade Chronicles, początek walki polegać będzie na zmierzeniu się z wrogami bezpośrednio w terenie. Kontrolując sześcioosobową drużynę oraz napotykając podczas rozgrywki dodatkowe pomocnicze postaci mogące do nas dołączyć, podnosimy swoje umiejętności, a co za tym idzie swoją rangę.

W 2023 roku wydane zostaną także figurki kompatybilne z Xenoblade Chronicles 3. Będą to Mythra i Pyra, ten podwójny pakiet ma ukazać się 21 lipca. Ogłoszono również amiibo oparte na danych Noaha i Mio, ich premiera zostanie zapowiedziana w późniejszym terminie. Unikalne figurki gracze będą mogli wykorzystać poprzez czytnik Nintendo Switch NFC do wykupienia pomniejszych gadżetów czy materiałów eksploatacyjnych.

Skanując Pyra amiibo w Xenoblade Chronicles 3, gracze mogą zmienić wygląd miecza dla klasy Noah’s Swordfighter, aby pasował do Pyra’s Aegis Sword. W trakcie skanowania mitra amiibo w Xenoblade Chronicles 3, miecz dla klasy szermierza Noego będzie pasował do miecza Aegis Mythry.

Opis na Nintendolife