fbpx

BLACKTAIL – premiera polskiej gry inspirowanej ludowymi legendami

15 grudnia 2022,
21:55
Kaja Piaścik

Nadeszła premiera BLACKTAIL, gry inspirowanej opowieściami o najsławniejszej słowiańskiej czarownicy. Produkcja polskiego studia THE PARASIGHT przedstawia bajkową historię Baby Jagi w nowej odsłonie.

Baba Jaga w BLACKTAIL
Na skróty
  • Odbyła się premiera BLACKTAIL, której towarzyszyło udostępnienie nowego zwiastuna.
  • Przygodówka akcji od THE PARASIGHT skupia się wokół nowej interpretacji legend o Babie Jadze.

Niewiele ponad miesiąc temu otrzymaliśmy trailer, który przedstawił nam rozgrywkę i datę premiery BLACKTAIL, a już dzisiaj przygodowa gra akcji rodzimego studia THE PARASIGHT trafiła do sprzedaży. Produkcja czerpie garściami ze słowiańskiego folkloru, biorąc na warsztat historie o najsławniejszej czarownicy naszej mitologii i opowiadając je na kompletnie nowy sposób. W dniu debiutu twórcy udostępnili premierowy zwiastun i chociaż nie uświadczymy w materiale szczegółów opowieści czy gameplayu, wszystkie sekrety tytułu możemy poznać już teraz podczas rozgrywki. BLACKTAIL jest dostępna na Steamie, GOG-u i Epic Games Store na PC, a także w wersji na konsole PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Raz, dwa, trzy, Baba Jaga w BLACKTAIL już w sprzedaży

Główną bohaterką BLACKTAIL jest Baba Jaga, młoda dziewczyna wygnana z rodzinnej wioski za posługiwanie się czarami. Fabuła ma skupiać się wokół relacji postaci z siostrą, jej nowej tożsamości oraz przeszłości powracającej w formie złowrogich duchów. Od gracza będzie zależał wybór ścieżki czarownicy – podjęte decyzje będą wpływały na świat i jej mieszkańców, ale także na samą rozgrywkę. Tytuł ma oferować złożony system moralności, który wpłynie także na umiejętności naszej bohaterki jako łaskawej obrończyni lasu bądź mściwej wiedźmy.

BLACKTAIL oferuje bajkowy, wielobarwny styl graficzny i otoczenie wypełnione magicznymi stworzeniami. W tym znajdą się liczni przeciwnicy, przeciwko którym Baba Jaga stanie wyposażona w łuk i specjalne strzały. Oprócz tego w walce posługiwać się ma oczywiście czarami oraz miksturami.

Jednym z ciekawszych elementów gry, obok mrocznej fabuły, może być też ścieżka dźwiękowa. Muzyka z folkowymi motywami pojawia się w premierowym trailerze, ale twórcy już dużo wcześniej udostępniali ciekawe fragmenty z soundtracku (chociaż obecnie są one ukryte na oficjalnym kanale dewelopera). Posłuchajcie słowiańskich rytmów w utworze Summer i sprawdźcie też, jak wypada jego remix.