fbpx

Wiedźmin: Zmora wilka z nowym zwiastunem i polską obsadą

Przyzwyczailiśmy się, że duża część opowieści ze świata Wiedźmina dotyczy Geralta. Przyszedł więc czas na skupienie się na innych bohaterach. W Wiedźminie: Zmorze wilka w centrum zainteresowania będzie dla odmiany Vesemir.

Na skróty
  • Animowany film Wiedźmin: Zmora wilka otrzymał dzisiaj nowy zwiastun.
  • Opowie on o młodości Vesemira.
  • Film obejrzymy z polskim dubbingiem 23 sierpnia na Netflixie.

Rozszerzanie uniwersum Wiedźmina po sukcesie serialu od Netflixa było tylko kwestią czasu. Dopiero co mieliśmy zresztą okazję posłuchać o planach na kolejne opowieści ze świata powołanego do życia przez Andrzeja Sapkowskiego. Na WitcherConie, który odbył się 9 i 10 lipca tego roku, podzielono się z nami zwiastunami do drugiego sezonu serialu o przygodach Geralta z Rivii oraz do animowanego filmu, w którym prześledzimy losy jego mentora, Vesemira.

Wiedźmina: Zmorę wilka obejrzymy na Netflixie już 23 sierpnia. Aby jeszcze bardziej nas do tego zachęcić, streamingowy gigant opublikował dzisiaj nowy zwiastun pokazujący dużo więcej niż pierwsza zapowiedź. Zobaczymy w nim Vesemira w akcji – w końcu wiedźmin nie zarobi na życie, tylko stojąc i ładnie wyglądając, czasami wypada mu ubić jakiegoś potwora. Nie ma jednak nic za darmo, przewijające się w kilku fragmentach zwiastuna złoto wyraźnie przypomina o tym, że młody Vesemir nie wykonuje swojej pracy w ramach wolontariatu.

Wiedźmin: Zmora wilka – czy film dostanie polski dubbing?

Choć nowy zwiastun filmu pojawił się jeszcze w wersji z angielskim dubbingiem i polskimi napisami, to możemy przygotować się, że w Zmorze wilka usłyszymy głosy w naszym ojczystym języku. Polski oddział Netflixa podzielił się dzisiaj na Twitterze informacją na temat aktorów głosowych, którzy wcielą się w poszczególne postaci. Poniżej załączamy listę wraz z przykładowymi rolami, z których możecie kojarzyć wybrane osoby.

  • Vesemir – Kamil Pruban (McCree w Overwatchu),
  • Tetra – Ewa Prus (Barbata Gordon / Batgirl w LEGO® BATMAN: FILM),
  • Deglan – Marek Karpowicz (Jurgen w Jumanji: Następny poziom),
  • Lady Zerbst – Ewa Kania (Królowa Moon Butterfly w Star Butterfly kontra siły zła),
  • Narrator – Piotr Borowiec (Lektor w Atomówkach).