fbpx

Wiedźmin 3 Next-Gen otrzymuje hotfix w wersji na PC

19 grudnia 2022,
19:45
Dorota Żak
Geralt z Rivii

Niedawna next-genowa premiera Wiedźmina 3 nie przebiegła niestety bez problemów, mimo że gracze mogli przy jej okazji odebrać pewną niespodziankę dla Geralta. Okazało się, że gra ma kłopoty z wydajnością i stabilnością. CD Projekt Red nie zostawił jednak sprawy bez komentarza i zabrał się już za poprawę błędów.

Patch do next-genowej wersji Wiedźmina 3 na PC już dostępny

Twórcy gry poinformowali dzisiaj, że Wiedźmin 3 otrzymał hotfix na PC, którego głównym celem jest poprawienie stabilności i wydajności tytułu. Co więcej, naprawione zostały także nakładki na Steamie i GOG-u. CD Projekt Red przekazuje również, że cały czas pracuje nad ulepszaniem tytułu na wszystkich platformach. Kilka dni wcześniej podobny hotfix trafił do wersji gry na PlayStation 5.

Kolejnym ogłoszeniem od deweloperów było przekazanie za pośrednictwem Twittera, że next-genowa aktualizacja Wiedźmina 3 dotarła także do wersji gry na Originie (obecnie EA App). Wiele osób zgłaszało wcześniej problemy z jej pobraniem i brakiem dostępu do update’u.

Na marginesie i w temacie kolejnych aktualizacji można jeszcze przypomnieć, że swojej odświeżonej wersji doczeka się także mod do gry o nazwie The Witcher 3 HD Reworked Project NextGen Edition, który ukaże się w 2023 roku.