Weird: The Al Yankovic Story – Daniel Radcliffe na pierwszym zwiastunie filmu

5 maja 2022,
21:29
Dorota Żak

Weird Al Yankovic to postać na tyle rozpoznawalna i charakterystyczna, że chyba nie trzeba jej nikomu przedstawiać. Mimo to jeszcze tego roku artysta doczeka się własnej filmowej biografii, która opowie trochę o jego karierze.

Daniel Radcliffe jako Weird Al Yankovic

Droga Weird Ala Yankovica do sławy zaczęła się w latach 70., kiedy to wysłał swoje nagrania do programu radiowego Dr. Demento. Później przyszedł czas kolejnych piosenek, parodii znanych utworów, występów na żywo i teledysków. Grający na akordeonie artysta z dużym poczuciem humoru zapisał się tym samym dość szybko w historii popkultury.

O rozwoju jego kariery, od pierwszych utworów do parodii piosenek Queen czy Madonny opowie powstająca właśnie biografia Weird: The Al Yankovic Story, w której produkcję zaangażowany jest sam tytułowy bohater. Do odegrania jego roli na ekranie wybrano Daniela Radcliffe’a. Aktora, kojarzącego się wszystkim nieodmiennie z Harrym Potterem, można już oglądać w pierwszym zwiastunie filmu o Weird Alu. Choć trailer nie pokazuje zbyt wiele, jest pełen energii i akordeonów.

Weird: The Al Yankovic Story – inne szczegóły na temat produkcji

Za reżyserię filmu odpowiada Eric Appel, który zresztą, wspólnie z samym Weird Alem Yankovicem, napisał do niego również scenariusz. Oprócz Daniela Radcliffe’a na ekranie zobaczymy Evan Rachel Wood (Westword), Rainna Wilsona (Biuro), Toby’ego Hussa (GLOW) czy Julianne Nicholson (Mare z Easttown). Weird: The Al Yankovic story będzie miał premierę jesienią tego roku i trafi na mniej znaną platformę streamingową Roku Channel.