Wczesny rzut oka na funkcje PlayStation VR2

26 lipca 2022,
20:15
Patryk Balcerak

Sony przedstawia krótką listę funkcji PlayStation VR2. W zasadzie wszystkie z nich są już dobrze znane użytkownikom headsetów wirtualnej rzeczywistości, jednak wiele z nich nie było udostępnionych od razu lub wymagało pewnych modyfikacji.

Grafika przedstawiająca PS VR2
Na skróty
  • Poznaliśmy właśnie część funkcji PlayStation VR2.
  • Sony nie dodało nic nowego, ale wiele z opcji wymagało modyfikacji w urządzeniach konkurencji.
  • Zaprezentowane przez firmę funkcje są dobrze znane przez graczy i z pewnością zostaną przez nich docenione.

Sony przedstawiło właśnie kilka najważniejszych funkcji dla użytkowników nadchodzącego PlayStation VR2. Od premiery poprzedniego headsetu minęło już trochę czasu, a dodatkowo rynek tego typu urządzeń bardzo się rozwinął. Firma nie zostaje w tyle, jeśli chodzi o zastosowane technologie i chce zapewnić graczom produkt na najwyższym poziomie.

Chociaż graczy nie czeka nic, czego jeszcze nie znają, wiele z tych opcji nie było dostępnych od razu na urządzeniach VR u konkurencji. Częściowo wymagały one stosowania pewnych modyfikacji lub dodawane były po czasie. Sony zapewnia wszystkie te opcje od samego początku, projektując swoje gogle VR w taki sposób, aby jak najlepiej te funkcje obsługiwały.

Źródło: Unsplash

Znane i lubiane rozwiązania w PlayStation VR2

Z najważniejszych opcji dostaniemy funkcję podglądu otoczenia z założonym headsetem. Jest to przydatne rozwiązanie znane między innymi z Questa 2 pozwalające na sprawdzenie naszego pola gry bez konieczności ściągania urządzenia z głowy. Do listy opcji dołączy również lepsze rozpoznawanie przeszkód i modyfikowalna przestrzeń gry. Wirtualną klatkę można będzie ustawić wedle uznania i rozmiaru, jakiego będziemy potrzebować.

Ciekawą funkcją będzie dodanie siebie do nagranego gameplayu przy pomocy kamery. Często widzimy graczy Beat Saber prezentujących swoje ruchy przy różnych utworach. Wcześniej takie rozwiązanie wymagało zastosowania specjalnego oprogramowania. Sony przy PlayStation VR2 taką funkcję wprowadza od początku.