be quiet! poszerza ofertę zasilaczy Pure Power 11 FM o modele 850 W i 1000 W

Niemiecki producent sprzętu komputerowego – firma be quiet! – poszerza swoją ofertę zasilaczy Pure Power 11 FM o dwa najnowsze modele. Kolejne PSU z tej serii będą oferowały moc 850 W oraz 1000 W.

27 stycznia 2022

Niemiecka firma be quiet! rozszerza swoją ofertę zasilaczy Pure Power 11 FM o dwa najnowsze warianty. PSU będą oferowały moc 850 W lub 1000 W. Warto wspomnieć, iż modularne zasilacze be quiet! Pure Power 11 FM zadebiutowały na rynku w kwietniu ubiegłego roku, oferując wtedy jednostki o mocy 550 W, 650 W lub 750 W.

Najnowsze zasilacze firmy be quiet! zadebiutują na rynku już 8 lutego 2022 roku. Sugerowana cena za model 850 W na wynosić 569 zł, za wariant o mocy 1000 W przyjdzie nam natomiast zapłacić 709 zł. PSU objęte są pięcioletnią gwarancją producenta.

be quiet! Pure Power 11 FM – zasilacze o mocy 850 W i 1000 W debiutują na rynku

Serię Pure Power niemiecki producent przedstawia jako linię produktów niezawodnych, funkcjonalnych, a przy tym dostępnych w stosunkowo niskich cenach. Modele be quiet! Pure Power 11 FM nie są tutaj wyjątkiem. Dzięki zastosowaniu wyłącznie w pełni modularnego okablowania użytkownik ma możliwość instalowania tylko tych, które są mu rzeczywiście potrzebne. Takie rozwiązanie pozytywnie wpływa nie tylko na porządek wewnątrz obudowy, ale również na przepływ powietrza oraz temperatury podzespołów.

Wygląd zasilacza be quiet! Pure Power 11 FM
Źródło: be quiet!

Zasilacze Pure Power 11 FM są wyposażone w czarne, płaskie przewody, za pomocą których dostarczymy prąd do wszystkich ważnych elementów znajdujących się w środku jednostki. Oczywiście nie zabrakło tutaj także tulejowanego kabla zasilającego 20+4-pin ATX. Dzięki dwóm niezależnym szynom 12 V zapewniającym stabilność sygnału oraz maksymalnie sześciu łączom PCI-Express (czterem w przypadku modelu 850 W i sześciu w wersji 1000 W) zasilacze be quiet! Pure power 11 FM mają być w pełni przystosowane do pracy w zestawach komputerowych tych użytkowników, którzy cenią sobie nie tylko ciszę, ale również wydajność.

Opakowanie i zasilacz be quiet! Pure Power 11 FM
Źródło: be quiet!

Modele z serii Pure Power 11 FM posiadają certyfikat 80 PLUS Gold, a ich sprawność została określona na 93%. Oznacza to, że powinny one generować niższe zużycie energii, niższe koszty eksploatacji oraz wydajną, cichą pracę. Zasilacze Pure Power 11 FM wyposażone są w technologię LLC + SR + DC/DC zapewniającą stabilność i zaawansowaną regulację napięcia. Za chłodzenie odpowiedzialny jest tu pojedynczy wentylator be quiet! 120 mm.

Maciej Krause

Fan sprzętu komputerowego i technologii, który interesuje się wszystkim co z tymi zagadnieniami związane. Ponadto człowiek pełen nieposkromionej ambicji z ciekawością podchodzący do nowych wyzwań. W wolnym czasie stawia czoła bossom w grach wideo i nałogowo pokonuje kolejne kilometry na dwóch kółkach.
UWaga! Gorące informacje!