Polskie gry na Festiwalu Steam Next, czyli pokaz dem Chernobyl Liquidators i Bakery Simulator

20 czerwca 2021,
19:22
Franciszek Ciechowski

Wersje demonstracyjne gier Chernobyl Liquidators i Bakery Simulator od warszawskiego producenta Live Motion Games debiutują podczas Festiwalu Steam Next 2021, który potrwa jeszcze do 22 czerwca.

Chernobyl Liquidators - krajobraz z gry
Na skróty
  • Chernobyl Liquidators charakteryzuje się rozgrywką z gatunku survival-symulator. Akcja toczy się (tu niespodzianka) w czasie katastrofy w Czarnobylu.
  • Bakery Simulator z kolei oferuje realistyczno-specjalistyczne podejście do pracy w branży piekarniczej.
  • Wersje demonstracyjne obu produkcji można testować do końca trwania festiwalu.

W ramach Festiwalu Steam Next (poprzednio znanego jako Festiwal Gier Steam) fani gamingu mogą odkryć i zagrać w setki dem gier, oglądać na żywo transmisje deweloperów oraz czatować z zespołami na temat ich produkcji, które wkrótce pojawią się na Steam. To także doskonała okazja dla twórców gier, aby poznać opinie graczy na temat nadchodzących premier. Wśród uczestników tegorocznej edycji Festiwalu Steam Next jest Live Motion Games. Warszawskie studio zaprezentuje demo Chernobyl Liquidators i Bakery Simulator.

Chernobyl Liquidators – realistyczne spojrzenie na katastrofę w Czarnobylu

Chcieliśmy stworzyć tytuł, który odda klimat piekła na Ziemi, jakim był w tamtym czasie wybuch reaktora jądrowego w Czarnobylu. Gra ma jak najdokładniej odwzorować wydarzenia tamtego czasu. Główną ideą jest wcielenie się w postacie, które były najbliżej poszkodowanych, aby móc przedstawić graczowi trudność sytuacji i wyborów, z jakimi musiały się zmagać osoby pracujące na pierwszym froncie katastrofy. Chcemy odwrócić tendencję dotychczasowych produkcji, w których wykorzystano to miejsce jako pole walki z mutantami i innymi stworami.

Ostatnio zakończyliśmy playtesty gry, które zostały bardzo ciepło przyjęte przez graczy. Liczymy na nie mniejsze zainteresowanie projektem już po premierze finalnej wersji gry.

Michał Kaczmarek, prezes zarządu Live Motion Games

Pełna wersja gry ma ukazać się na przełomie 2021 i 2022 roku.

Bakery Simulator – spełnienie marzeń niedoszłych piekarzy

Bakery Simulator to symulator piekarza skupiający się na rozgrywce jednoosobowej. Głównymi elementami Bakery Simulator jest praca w piekarni oraz terminowe dostarczanie pieczywa do klientów. Gracz otrzymuje dużą swobodę w zarządzaniu i rozwijaniu swojej piekarni. Twórcy zapowiedzieli, że gra będzie miała premierę jeszcze w tym roku.

Naszym celem jest dostarczenie w Bakery Simulator wysokiego poziomu realizmu. Taki będzie cały proces produkcji pieczywa – chleba i innych wyrobów. Przykładowo, maszyny piekarnicze i przepisy opieramy na rzeczywistych odpowiednikach. W pracy nad grą pomagał nam konsultant z 10-letnim doświadczeniem w branży piekarniczej. Jednocześnie jednak niektóre elementy będą uproszczone, aby rozgrywka była odpowiednio atrakcyjna dla graczy i dawała możliwie jak najwięcej satysfakcji.

Michał Kaczmarek, prezes zarządu Live Motion Games

Chernobyl Liquidators i Bakery Simulator to nie jedyne projekty studia Live Motion Games. Na Steamowe Listy Życzeń wszystkie gry warszawskiej firmy zostały wpisane aż 445 tys. razy. Aktualnie Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie wyznaczyła pierwszy dzień notowań akcji spółki na warszawskiej giełdzie. Debiut na NewConnect zaplanowany jest na 17 czerwca.

Źródło: informacja prasowa