Steam Next Fest 2021 – święto wersji demonstracyjnych gier

Kiedyś wersje demo gier były standardem. Później jakoś wyszły z mody. Teraz znowu wracają do łask, często w ramach specjalnych wydarzeń. A wczoraj rozpoczęły się aż dwa minifestiwale tego typu: Demo Fest oraz Steam Next Fest.

17 czerwca 2021
Na skróty
  • Od 15 do 22 czerwca na Steamie trwa Steam Next Fest.
  • W jego trakcie możemy przetestować wersje demo ponad 700 gier.
  • Towarzyszyć im będą liczne livestreamy i dodatkowe materiały.

Zaledwie wczoraj pisaliśmy o rozpoczynającej się właśnie na Xboxach imprezie Demo Fest 2021, w trakcie której posiadacze tych konsol mogą przetestować demówki 38 gier niezależnych. Nie jest to jednak jedyne wydarzenie tego typu w najbliższym tygodniu. Do gry dołączył również Steam. I jak zwykle wystartował z przytupem, bo w ofercie Steam Next Fest znajdziemy naprawdę sporo.

Steam Next Fest – setki wersji demonstracyjnych do ogrania

Wydarzenie na platformie Gabe’a Newella wystartowało wczoraj i potrwa do 22 czerwca, do godziny 19:00. W jego trakcie zyskamy dostęp do wersji demo ponad 700 różnych gier. Wśród nich znajdziemy choćby Sable od Shedworks (oferujące eksplorację z pięknymi krajobrazami), Terrę Nil od Free Lives (w której odbudowujemy ekosystem na zniszczonych terenach) czy też Toem od Something We Made (ręcznie rysowaną grę przygodową). Nie trzeba chyba dodawać, że większość tytułów to gry niezależne.

Aby łatwiej było się połapać w liczbie tytułów do sprawdzenia, na kanale YouTube Steama zostały udostępnione najciekawsze propozycje podzielone na odpowiednie gatunki. W zależności od gustu możemy skupić się na grach akcji, przygodowych, RPG-ach, platformówkach, strategiach czy szeroko pojętych łamigłówkach.

Steam Next Fest to oczywiście nie tylko granie w gry. Wersjom demonstracyjnym będą towarzyszyć livestreamy z twórcami i zwiastuny nadchodzących produkcji, mające zachęcić nas do zainteresowania się kolejnymi tytułami.

Dorota Żak

Na liście jej ulubionych zajęć znajdzie się nałogowe oglądanie filmów, a później opowiadanie o nich każdemu, kto ma ochotę słuchać. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty albo kawy. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!