Hogwarts Legacy na PS4 i Xbox One ze statystykami. Gracze rozegrali ponad 17 milionów godzin

16 maja 2023,
14:04
Arek Grabowski
Główny bohater Hogwarts Legacy lecący nad jeziorem na miotle

Oczywiście wyniki Hogwarts Legacy na konsole poprzedniej generacji nie są nawet blisko wersji next-genowej. Mimo wszystko wciąż zasługują na wyróżnienie. Obecnie na PC, PS5 i Xbox Series X/S gracze spędzili około 406 milionów godzin w grze. Dla PS4 oraz Xbox One ten wynik jest nieco mniejszy. Tutaj gracze na ten moment spędzili w Hogwarts Legacy około 17,2 miliona godzin.

Oficjalne statystyki Hogwarts Legacy na PS4 i Xbox One

Avalanche Software, twórcy Hogwarts Legacy, udostępnili na Twitterze infografikę ze statystykami gry. Odniesiono się tam tylko do wyników z PS4 i Xbox One. Poza łącznymi godzinami w grze opublikowano informację o 36 milionach wykonanych podróży, 45,4 pokonanych mrocznych czarodziejów czy 9,7 miliona uwarzonych eliksirów.

Hogwarts Legacy uznaje się za jedną z najlepszych gier 2023 roku. Sprzedaż tylko potwierdza jej popularność. Niedawno dowiedzieliśmy się, że wyniki gry przerosły oczekiwania twórców. Tytuł sprzedał się w ponad 15 milionach kopii.

Warto zauważyć, że będzie dostępna również wersja na Nintendo Switch. Ta została jednak niedawno opóźniona. Na ten moment wiemy, że Hogwarts Legacy dla Nintendo Switch ma pojawić się dopiero w listopadzie.