fbpx

Watch Dogs: Legion i Immortals Fenyx Rising kolejnymi grami Ubisoftu na Steamie

15 grudnia 2022,
15:25
Maksymilian Matuszak

Od niedawna na Steamie możemy zagrać w Asassin’s Creed: Valhalla, teraz dowiedzieliśmy się, że na platformę Valve trafią dwie kolejne produkcje Ubisoftu.

babcia z paralizatorem
Na skróty
  • Od 6 grudnia na Steamie możemy zagrać w Assassin’s Creed: Valhalla.
  • Z dniem dzisiejszym na platformie Valve zagramy w Immortals Fenyx Rising.
  • 23 stycznia taki sam los czeka Watch dogs: Legion.

Watch Dogs to seria gier typu sandbox, studia Ubisoft. Rdzeń rozgrywki kojarzy się z Grand Theft Auto, lecz w porównaniu do gier 2K stara się być osobną i oryginalną produkcją. Fabuła opowiadająca przygody hackerskiej organizacji DedSec, na komputerach ma jeden mały mankament. W najnowszą odsłonę zagramy jedynie na platformie dewelopera, czyli Ubisoft Connect, kiedyś zwany Uplay.

Czy Ubisoft odchodzi od swojej platformy?

Kiedy jedynym problemem konsolowców, jest kwestia czy nowa gra wyjdzie na ich konsole, gracze komputerowi, muszą zmagać się z tym, w jakiej aplikacji pojawi się tytuł. Pierwszym i najpopularniejszym takim programem jest Steam. Od kilku lat na rynku jego dużym konkurentem jest Epic Games Store. Nie ma tak kolorowo bo wiele firm tj. EA, Blizzard i Ubisoft posiada własne platformy. Ten ostatni od jakiegoś czasu zaczął udostępniać swoje tytuły na platformę Valve. W związku z aktualizacją The Last Chapter do Asssassin’s Creed: Valhalla, tytuł ukazał się 6 grudnia.

Teraz dowiedzieliśmy się, że podobną drogę przejdą kolejne produkcje, czyli Watch Dogs: Legion oraz Immortals Fenyx Rising. Już teraz na Steamie możemy kupić dobrze przyjętą grecką przygodę, zaś w Watch Dogs: Legion na steamie zagramy od 26 stycznia 2023 roku.