W Alan Wake Remastered zagramy jeszcze w tym roku

Powrót do odświeżonego Bright Falls w lepszej jakości jest już faktem. Po 11 latach od premiery Alan Wake oficjalnie doczeka się remastera.

7 września 2021

Moda na remastery starszych gier już na dobre zagościła w branży gier. Można się kłócić, ile dokładnie potrzeba lat, żeby jakiś tytuł został uznany za stary, ale odświeżonych wersji kultowych produkcji pojawia się coraz więcej. Nawet fani Alana Wake’a, który przekroczył ledwo 10 lat, dostaną wkrótce coś dla siebie.

Na stronie The Sudden Stop poświęconej właśnie tej grze pojawiła się dzisiaj wiadomość od Sama Lake’a, członka Remedy Entertainment pracującego przy Alanie Wake’u. Developer informuje w niej, że remaster tytuły jest już właściwie na finiszu i wkrótce do nas trafi. Według jego wypowiedzi odświeżona wersja Alana Wake’a nie ma zmieniać historii, którą wiele osób pokochało, ale skupi się na utrzymaniu dotychczasowego nastroju tajemnicy i niepokoju za to w nowej i ulepszonej oprawie graficznej. Więcej szczegółów ma zostać podanych w najbliższym czasie.

Alan Wake Remastered ukaże się jeszcze w tym roku, według informacji zawartej we wpisie Lake’a, na jesieni. Gra trafi na PlayStation 4 i 5, Xbox One i Series X|S oraz na PC. W tym ostatnim przypadku stanie się tytułem ekskluzywnym dla Epic Games Store.

Dorota Żak

Absolwentka UJ, nałogowo ogląda filmy, żeby utrzymać status filmoznawcy. W wolnym czasie można znaleźć ją z książką i koniecznie z kubkiem dobrej herbaty pod ręką. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!