Void Bastards i Yooka-Laylee za darmo w Epic Games Store

Jak co czwartek Epic Games Store zachęca nas do korzystania ze swoich usług przez udostępnienie kolejnych darmowych gier. W tym tygodniu w menu znajdziemy nietypową strzelankę oraz kolorową platformówkę.

19 sierpnia 2021
Na skróty
  • Epic Games Store udostępniło za darmo Void Bastards oraz Yooka-Laylee.
  • Gry dostępne są od dzisiaj do 26 sierpnia.
  • Za tydzień odbierzemy z kolei Automachefa.

Słowa „czwartek” i „darmowy” to już standardowe połączenie, jeśli chodzi o Epic Games Store. Rozdawane co tydzień kopie gier skłaniają nas, żeby regularnie zaglądać do sklepu Tima Sweeneya. W tym tygodniu za darmo odbierzemy gry Void Bastards oraz Yooka Laylee.

Void Bastards – ucieczka do gwiazd

Pierwsza propozycja to pierwszoosobowa strzelanka z elementami strategicznymi osadzona w kosmosie. Naszym celem jest przejęcie kontroli nad grupą więźniów o różnych umiejętnościach, którzy chcą wydostać się z obszaru Sargasso Nebuli. Nie uda się to bez porządnego planu. Void Bastards zmusza nas do sięgania po różne strategie przetrwania, dobierania broni, zdobywania niezbędnych do przeżycia surowców i konfrontacji z przeciwnikami, wśród których nie zabraknie choćby piratów.

Yooka-Laylee – najlepsi przyjaciele w akcji

Druga darmowa gra na dzisiaj to przygodowa i lekka platformówka. W Yooka-Laylee przejmiemy kontrolę nad tytułowym duetem (jaszczurkopodobnym stworkiem i małym nietoperzem), na który czekają liczne łamigłówki, wyzwania i przeciwnicy do pokonania. Oprócz rozgrywki dla jednej osoby, gra oferuje również tryby PvP oraz kooperacyjny na dzielonym ekranie.

Jak zwykle gry można odebrać przez cały tydzień, to znaczy od dzisiaj do 26 sierpnia, do godziny 17:00 naszej strefy czasowej. Wiemy również, że za tydzień na użytkowników Epic Games Store będzie czekać Automachef, czyli gra logiczna, w której zaprojektujemy kuchnię przyszłości.

Dorota Żak

Skończyła UJ zanim UJ skończył z nią, nałogowo ogląda filmy, a potem o nich opowiada. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!