Nowy zwiastun Songs of Conquest

14 czerwca 2021,
19:54
Michał Kaźmirczak

Po dłuższym braku jakichkolwiek informacji o grze otrzymaliśmy nowy zwiastun produkcji Songs of Conquest. Ten inspirowany serią Heroes of Might and Magic tytuł ma zadebiutować na początku przyszłego roku.

Screen z gry Songs of Conquest
Na skróty
  • Otrzymaliśmy nowy zwiastun gry Songs of Conquest.
  • Jest to strategia turowa w pixelartowym stylu.
  • Gra zadebiutuje na początku przyszłego roku.

Otrzymaliśmy nowy zwiastun produkcji Songs of Conquest, która pełnymi garściami czerpie z klasycznych odsłon serii gier Heroes of Might and Magic. Tytuł ten ma być turową grą strategiczną utrzymaną w pixelartowym stylu. W ramach rozgrywki będziemy turowo przemieszczać nasze armie po mapie pełnej surowców, artefaktów i wrogów. Starcia natomiast będziemy rozgrywać na mniejszej mapie, gdzie bezpośrednio przejmiemy kontrolę nad jednostkami.

Zwiastun Songs of Conquest

W grze będziemy mogli prowadzić jedno z czterech stronnictw: rycerzy Aerlonu, plemiona Rana, najemników Barya albo nekromantów Loth. Każde ma się różnić jednostkami, budowlami, a przez to także ogólnie sposobem gry. Zwiastun pokazuje, że gra bardzo dużo czerpie z serii Heroes of Might and Magic. Zarówno podróżowanie po mapie, jak i same starcia są bardzo podobne do tej popularnej kiedyś serii gier.

Póki co brak konkretnej daty premiery. Zwiastun podaje tyle, że gra ma pojawić się na początku 2022 roku. Songs of Conquest dostępne będzie jedynie na PC. Posiadać ma tryb zarówno dla jednego gracza, jak i multiplayer.