Assassin’s Creed doczeka się kolejnej książki. Tym razem kucharskiej

Nie ma to jak książki rozszerzające jakieś uniwersum. Kolejne odsłony przygód ulubionych bohaterów w formie opowiadań, długie powieści pełne akcji… książki kucharskie? Przed wami Assassin’s Creed: Culinary Codex.

2 sierpnia 2021
Na skróty
  • W grudniu ukaże się książka kucharska z uniwersum Assassin’s Creed.
  • Jej autorem jest Thibaud Villanova zajmujący się kuchniami i przepisami fikcyjnych światów.
  • Assassin’s Creed: Culinary Codex zawierać będzie 40 różnych przepisów.

Chyba wiele osób grających kiedyś w różne odsłony serii Assassin’s Creed marzyło o tym, żeby biegać po dachach Florencji jak Ezio. Przeżywać przygody jak Altaïr. Ubierać się jak Eivor. Ale żeby jeść to, co słynni asasyni? Kwestie kulinarne nie są raczej naszym pierwszym skojarzeniem z flagową marką Ubisoftu. Mimo to ktoś wpadł na pomysł, żeby dla odmiany skupić się na serii od strony kuchni. Dosłownie. Niedługo będziemy mogli postawić kolejną pozycję obok książek z uniwersum Assassin’s Creed i nie będzie to powieść przygodowa.

Assassin’s Creed: The Culinary Codex, czyli kuchnia asasynów

Okazuje się, że za kilka miesięcy zostanie wydana książka kulinarna związana z opowieściami o bohaterach gier Ubisoftu. Co znajdzie się w takiej książce? Dziesiątki przepisów (40, żeby być dokładnym) inspirowanych czasami historycznymi i lokacjami, w których pojawiali się najsłynniejsi asasyni. Tak więc znajdzie się miejsce na renesans, rewolucję francuską czy wiktoriański Londyn. A na stołach królować będą szarlotki bostońskie, colesław kolonialny albo pudding chlebowy. Wychodzi na to, że nie musimy mieć parkourowych zdolności, żeby poczuć się jak Bayek lub rodzeństwo Frye, wystarczy nam do tego dobrze wyposażona kuchnia i odpowiednie składniki.

Wszystkie przepisy na ulubione dania asasynów znajdziemy w książce Assassin’s Creed: The Culinary Codex autorstwa Thibauda Villanovy. W ramach ciekawostki należy tutaj dodać, że jest to pisarz zajmujący się wymyślaniem przepisów z kuchni fikcyjnych światów, który ma na swoim koncie książki kucharskie m.in. z uniwersum Asterixa i Obelixa oraz Gwiezdnych wojen. Jeśli zaś chodzi o samo Assassin’s Creed, pierwsza wersja tej pozycji ukazała się już w 2017 roku w języku francuskim, pod tytułem Assassin’s Creed, Le Codex Culinaire, jednak dopiero teraz doczekaliśmy się wersji angielskiej.

Assassin’s Creed: The Culinary Codex ma ukazać się 14 grudnia tego roku nakładem wydawnictwa Titan Books. Jak już zostało wspomniane, językiem publikacji jest angielski i póki co nie mamy informacji, czy i kiedy doczekamy się tłumaczenia na polski. Książka składać się będzie ze 144 stron i ma kosztować 29,99 $.

Dorota Żak

Absolwentka UJ, nałogowo ogląda filmy, żeby utrzymać status filmoznawcy. W wolnym czasie można znaleźć ją z książką i koniecznie z kubkiem dobrej herbaty pod ręką. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!