Ubisoft zaprezentował roadmapę dla Division 2. Heartland i Resurgence w fazie testów

20 kwietnia 2023,
23:31
Kaja Piaścik
Postaci na pustej ulicy z wrakami samochodów w Division 2

Na transmisji Division Day Ubisoft przedstawił plany związane z sezonowymi nowościami w na piąty rok po premierze Division 2, a także informacje o Heartland i Resurgence.

Roadmapa na piąty rok Division 2

Roadmapa Division 2 w pierwszym sezonie nazwanym Broken Wings rozpocznie się wprowadzeniem Descent Mode. Darmowa aktualizacja obejmie nowy tryb rogue-lite, w którym gracze przeniosą się do symulacji solo lub w grupie. Start na początku czerwca.

Sezon drugi, Puppeteers, to głównie nowa misja z rodzaju Incursion. W wymagającym ataku użytkownicy będą mieć okazję zmierzyć się z fakcją Cleanerów.

Głównym punktem zaplanowanego na okolice grudnia trzeciego sezonu o nazwie Vanguard ma być świąteczny event w Nowym Jorku, jednak twórcy nie podzielili się szczegółami w trakcie Division Day.

Plany na piąty rok Division 2 zamyka sezon czwarty, Black Diamond. W tej części spodziewać się możemy fabularnego DLC z nowymi strefami, misjami głównymi i strukturą endgame’owych aktywności.

Każdy fragment roadmapy zaprezentowanej przez Ubisoft będzie oczywiście obejmował dodatkowe wydarzenia i wyzwania. Do uzyskania większości zawartości konieczne jest posiadanie rozszerzenia Warlords of New York, darmowy dla wszystkich graczy będzie jedynie Descent Mode. Cały piąty rok Division 2 to też sezonowe okazje na zdobycie skórek. Na graczy czeka m.in. startujący 25 kwietnia crossover z Resident Evil, w ramach którego zgarną outfit Leona Kennedy’ego. Event potrwa do 9 maja.

Resurgence i Heartland na Division Day

Nachodzący tytuł free-to-play na urządzenia mobilne The Division Resurgence będzie pełnoprawnym shooterem RPG z solową kampanią i trybem dla wielu graczy. Fabuła ma rozgrywać się między pierwszą a drugą częścią The Division. Ubisoft zapowiedział, że grę wypróbować będzie latem w trakcie testów, na które otwarta została rejestracja – formularz dostępny jest na oficjalnej stronie produkcji. Premiera tytułu ma odbyć się do marca 2024 roku.

Wieloosobowy taktyczny shooter akcji The Division Heartland to z kolei darmowy spin-off na PC i konsole z pierwszym w serii wspólnym hubem w świecie gry. Gracze bazować będą w Silver Creek, gdzie czeka na nich okazja do socjalizacji. Z okazji Division Day deweloperzy z Red Storm Entertainment zaprezentowali rozszerzony zwiastun produkcji z komentarzem, który przedstawia założenia i fragmenty rozgrywki, w tym elementy survivalowe: system dnia i nocy, tworzenie przedmiotów, ograniczone zasoby.

Wkrótce rusza zamknięta beta dla użytkowników PC – zapisy na testy Heartland tutaj.