fbpx

Twórca Project CARS zaprasza pracowników EA do własnego studia

Project CARS oficjalnie zostało dobite, ale jego główny pomysłodawca się nie poddaje. Postanowił podebrać EA pracowników odpowiedzialnych za wyścigową serię, by pomogli mu stworzyć następcę innej kultowej ściganki.

W tym tygodniu Electronic Arts postanowiło oficjalnie uśmiercić serię Project CARS. Teraz były szef studia Slightly Mad Studios (należącego obecnie do EA), który odszedł z niego jakiś czas temu, kontaktuje się z byłymi współpracownikami i prosi ich, by przeszli do jego nowego projektu. Ma zamiar wskrzesić inną kultową markę gier wyścigowych, więc zaprasza specjalistów z byłej pracy.

„Razem stworzyliśmy Project CARS, teraz zróbmy coś nowego”

Ian Bell, były szef studia Slightly Mad i ojciec serii Project CARS niezbyt ucieszył się z zamknięcia jego działa przez Electronic Arts. Postanowił skontaktować się z ekipą odpowiedzialną za Project Cars 2 i zaprosić ich do udziału w jego nowym projekcie, czyli GTR Revival. Ma to być następca kultowego GTR2.

Przez ostatnie 18 godzin wydzwaniam do członków dawnego zespołu Project Cars 2. Wiele pracowników od GTR2 już do nas dołączyło i największe gwiazdy Project Cars 2 chcą zrobić to samo. GTR Revival wjeżdża na pełnym hardkorze w każdy możliwy sposób. Prace już trwają. Uwagi mile widziane

Tłumaczenie wpisu na Twitterze

Dodatkowo Ian prosi niektórych pracowników o kontakt, ponieważ nie ma do nich numeru. Jedną z zachęt do pracy jest fakt, że w projekcie ma uczestniczyć Ben Collins, czyli Stig znany z programu Top Gear. Ben będzie głównym konsultantem do modelu jazdy, a trudno znaleźć lepszego specjalistę niż niegdyś zamaskowanego rajdowca.

Jak tylko pojawią się nowe informacje na temat ewentualnych transferów pracowników albo o GTR Revival, to na pewno damy wam znać, więc bądźcie czujni.