Attack on Titan VR: Unbreakable ma pojawić się latem 2023 roku

8 grudnia 2022,
22:33
Amira El Berrah

Jak by to było w realistyczny sposób doświadczyć starcia z Tytanami? W grze intrygująco… za to w prawdziwym życiu nie byłoby to już takie barwne doświadczenie – raczej pełne wnętrzności i kilku innych drastycznych wyobrażeń – a kolorem dominującym byłaby tutaj brunatna czerwień. Ale mówimy o grze, a latem użytkownicy Meta Quest 2 będą mieli okazje postawić na szali swoje wirtualne życie i doświadczyć Ataku Tytanów!

Symbol Korpusu Zwiadowczego Attack On Titan
Na skróty
  • Latem 2023 roku ma ukazać się Attack On Titan VR: Unbreakable.
  • Tytuł jest opracowywany przez UNIVRS.
  • Gra ma być dostępna na Meta Quest 2.

Dziś został opublikowany zwiastun, a latem 2023 roku na Meta Quest 2 planowana jest premiera Attack On Titan VR: Unbreakable. Nie ujawniono zbyt wielu szczegółów na temat tej produkcji, jednak jak sama nazwa wskazuje, jest ona tworzona na podstawie serii anime, opartej z kolei na mandze autorstwa Isayamy Hijimego, czyli Shingeki no Kyojin. Fani tytułu Attack On Titan z pewnością nie przejdą obojętnie wobec możliwości wejrzenia w wirtualną wersję świata Erena Jaegera, Leviego Ackermanna, Mikasy Ackermann i Armina Arlerta.

Czego prawdopodobnie możemy się spodziewać w Attack On Titan VR: Unbreakable?

Attack on Titan VR: Unbreakable, które zostało ogłoszone 8 grudnia podczas Upload VR 2022 Winter Showcase, jest opracowywane przez UNIVRS. Firma ma wizję perfekcyjnego wirtualnego świata, w którym każdy będzie “idealnym sobą: bohaterem”, a żadne granice jak prawa fizyki czy uwarunkowania genetyczne typu wygląd czy pochodzenie nie będą stały nam na drodze.

Trójwymiarowa mobilna gra akcji ma być obsługiwana w języku japońskim oraz angielskim. Liczba graczy ma wynosić 1 lub 2 osoby na wspólną rozgrywkę. Według informacji podanych na japońskiej platformie Panora, gracze mają zostać członkami Korpusu Zwiadowczego i stanąć do walki z Tytanami, tak jak bohaterowie popularnej mangi. Naszym celem będzie wyeliminowanie zagrożenia jakim są tytułowe monstra i zadbanie o przetrwanie przyszłości ludzkości. Na platformie zostały również udostępnione zdjęcia broni, która najprawdopodobniej będzie dostępna w grze. Jest ona podpisana jako “w trakcie opracowywania”.