fbpx

Inno3D GeForce RTX 3060 Ti iChill X3 RED – sześćdziesiątka na bogato

Inno3D GeForce RTX 3060 Ti iChill X3 RED to najbardziej doposażona wersja spośród “sześćdziesiątek” Ti. Fabrycznie podkręcona karta posiada rozbudowane chłodzenie z serii iChill X3, które ma zapewnić wysoką kulturę pracy i niskie temperatury. Całość uzupełnia czerwona iluminacja, dodająca urządzeniu charakteru.

Inno3D GeForce RTX 3060 Ti iChill X3 RED to karta graficzna oparta na GPU Nvidia Ampere GA104 z 4864 rdzeniami CUDA. Jest ona fabrycznie podkręcona – producent obiecuje, że taktowanie w trybie Boost ma wynosić co najmniej 1725 MHz, a więc więcej niż zakłada specyfikacja referencyjna. Stabilność i niskie temperatury przy pełnym obciążeniu ma zapewnić chłodzenie iChill X3, które pokrywa całą kartę.

Inno3D prezentuje RTX 3060 Ti z chłodzeniem iChill X3

Pod względem wymiarów, karta nie odbiega od wyżej pozycjonowanych modeli np. z serii RTX 3080 iChill X3. Całość ma 300 mm długości, 135 szerokości i z opcjonalną, podświetlaną płetwą zajmuje w obudowie trzy sloty. Ciepło odebrane z komponentów rozprowadza w obrębie radiatora sześć ciepłowodów, a stały dopływ chłodnego powietrza to domena trzech wentylatorów z łopatkami Scythe, o średnicy 92 milimetrów każdy.

Karta graficzna Inno3D RTX 3060 Ti z wyłączonym podświetleniem
Źródło: Inno3D

Można więc przypuszczać, że fabrycznie podkręcona karta Inno3D GeForce RTX 3060 Ti iChill X3 RED pozwoli na dalsze eksperymenty z zegarami. Do stabilnej pracy niezbędny będzie mocny zasilacz. Dodatkowa wtyczka PCIe 8-pin i PSU o mocy minimum 650 W to podstawa. Wyposażona w 8 GB pamięci GDDR6 (256-bit) karta ma czerwone podświetlenie LED, a całość usztywnia backplate z otworami ułatwiającymi obieg powietrza.

Złącza i porty w karcie
Źródło: Inno3D

Inno3D RTX 3060 Ti z podświetleniem LED trafiła do sprzedaży

Karta Inno3D GeForce RTX 3060 Ti iChill X3 RED oferuje wsparcie technologii takich jak Ray Tracing, DLSS 2.0 czy, od niedawna, Resizeable BAR. Pozwala ona na lepsze wykorzystanie interfejsu PCI-Express, optymalizując transfer danych (np. tekstur) pomiędzy procesorem i kartą graficzną, co w wybranych tytułach przekłada się na dodatkowe klatki na sekundę.

Karta rozebrana na części
Źródło: Inno3D

Osoby, które chciałyby nabyć kartę graficzną Inno3D GeForce RTX 3060 Ti iChill X3 RED już mogą szukać jej w sklepach. Jednocześnie producent deklaruje, że stale pracuje nad poprawieniem jej dostępności.

Źródło: informacja prasowa