fbpx

To już koniec Project CARS. EA oficjalnie uśmierca markę

Electronic Arts uśmierciło jedną z bardziej docenionych serii wyścigowych w swoim portfolio. Project CARS został oficjalnie zamknięty, a jego pracownicy oddelegowani do innych produkcji firmy.

Jeszcz kilka lat temu Project CARS uchodził za jedną z lepszych gier wyścigowych na rynku. Niestety nic nie trwa wiecznie i nie zobaczymy już kolejnych części. W tym roku skończyły się licencje dla dwóch pierwszych odsłon, więc zostały one wycofane ze sprzedaży, a teraz Electronic Arts powiadomiło o oficjalnym zamknięciu marki.

Project CARS porzucony przez Electronic Arts

Na początku roku Project CARS i Project CARS 2 zostały usunięte ze sprzedaży, ponieważ kończyły się ważności licencji na pojazdy i tory. Wtedy gra miała jedynie zanikać ze sklepów, ale posiadacze dalej mogli w nią grać sami lub multiplayer. Slightly Mad obiecywało też, że skupiają się na tworzeniu najlepszych symulatorów wyścigów i że opowiedzą o nowym projekcie, kiedy nastanie „odpowiednia chwila”. A ta najwyraźniej już nigdy nie nastąpi.

Teraz Electronic Arts postanowiło wbić gwóźdź do trumny serii Project Cars i całkiem wygasić markę. Aktualnie jedynie wierni fani trzymają ją przy życiu, ale to też zapewne długo nie potrwa. Na szczęście w Slightly Mad Studios nikt nie pożegnał się z pracą, a ekipa została jedynie przeniesiona do innych projektów. Rzecznik EA tłumaczył decyzję firmy dla serwisu Games Industry w nastepujących słowach:

Po dokonaniu oceny kolejnego tytułu Project CARS i jego długoterminowego potencjału wzrostu podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu dalszego rozwoju i inwestycji dla franczyzy.

To była trudna decyzja, ale postanowiliśmy skupić się na tym, w czym mamy największą szansę spełnić oczekiwania fanów. Nasze portfolio wyścigowe mocnymi stronami są licencjonowane pojazdy, a także doświadczenia, które otrzymują gracze w wolnym świecie naszych produkcji.

Współpracujemy z każą osobą powiązaną z Project CARS tak, by znaleźli pracę przy innych tytułach Electronic Arts. Naszym priorytetem jest teraz zapewnienie jak największego wsparcia naszym ludziom w tej sytuacji.

Rzecznik Electronic Arts

Electronic Arts bez watpienia ma pokaźne portfolio gier, a biorąc pod uwagę nadchodzące premiery, to byli twórcy Project CARS zapewnie będą pracować przy takich tytułach jak: FIFA, Need for Speed ​​lub Battlefield 2042. Tak czy inaczej, nic nie zmieni faktu, że jedna z lepszych ściganek odjechała na zawsze.