fbpx

Turtle Beach Recon Cloud Hybrid – kontroler z myślą o graczach mobilnych (i nie tylko)

17 września 2022,
15:57
Jakub Jasiński

Turtle Beach prezentuje hybrydowy kontroler dla graczy. Recon Cloud Hybrid obsłuży konsole Xbox, komputery osobiste oraz urządzenia mobilne z systemem Android. Pad jest połączeniem poprzedników – REACT-R oraz Recon – co przekłada się na dużą ilość dodatkowych funkcji.

Prezentacja kontrolera Turtle Beach Recon Cloud Hybrid
Na skróty
  • Turtle Beach prezentuje nowy kontoler.
  • Recon Cloud Hybrid współpracuje ze smartfonami, konsolami Xbox oraz PC.
  • Wbudowana bateria starczy na 30 godzin zabawy.
  • Tylko w trybie przewodowym pad umożliwia dodatkową funkcjonalność.
  • Ruszyła już przedsprzedaż na stronie producenta.

Nie tak dawno pisaliśmy o nowym kontrolerze od Turtle Beach, a już w tym momencie – znany producent peryferii dla graczy konsolowych (i nie tylko) zapowiedział kolejny model. Recon Cloud Hybrid Controler to połączenie świeżo wprowadzonego na rynek REACT-R oraz nieco mocniejszego Recon. To co wyróżnia go od poprzedników to wbudowany akumulator umożliwiający podłączenie do urządzeń mobilnych z systemem Android.

Dodatkowa funkcjonalność tylko w trybie przewodowym – Turtle Beach Recon Cloud Hybrid

Turtle Beach Recon Cloud Hybrid posiada duży, wbudowany akumulator, który starczy na 30 godzin nieprzerwanej zabawy. Ładowanie odbywa się poprzez wbudowane złącze USB-C i obsługuje quick charge. Kompatybilność z urządzeniami mobilnymi sprowadza się do Androida – użytkownicy produktów Apple obejdą się smakiem. Urządzenie dedykowane jest graczom chmurowym, w zestawie znajduje się kod na miesiąc subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate.

Prezentacja kontrolera Turtle Beach Recon Cloud Hybrid z podłączonym smartfonem
Źródło: Turtle Beach

Poza smartfonami, kontroler obsłuży również Xbox One oraz Series S/X, a także PC z zainstalowanym systemem Windows 10 i wyżej. Połączenie bezprzewodowe obejmuje komputery osobiste i Androida, konsole wymagają 3-metrowego przewodu. Cała kompatybilność wygląda dokładnie tak samo jak w przypadku starszych modeli – wyjątkiem jest nowa obsługa Androida.

Jednak dopiero w przypadku połączenia kabelkiem, Recon Cloud Hybrid zyskuje masę dodatkowych funkcji, które nie działają w połączeniu bluetooth. Użytkownik zyskuje wtedy możliwość odsłuchu mikrofonu, zmianę ustawień equalizera (w tym Superhuman Hearing), mapowanie łopatek, a także tryb PRO-AIM – zmniejszenie czułości prawego drążka podczas celowania. Wychodzi zatem, że w przypadku komputerów przewodowe połączenie jest korzystniejsze.

Nowy kontroler jest już dostępny w przedsprzedaży na oficjalnej stronie Turtle Beach. Recon Cloud Hybird został wyceniony na 99,99 $, a jego wysyłka rozpocznie się 16 października 2022. Dostępne są dwie wersje kolorystyczne – czarna i niebiskim z pomarańczowymi akcentami.