fbpx

Turtle Beach React-R – przewodowy kontroler z łopatkami do Xbox’a i PC

Turtle Beach prezentuje nowy kontroler dla graczy konsolowych i komputerowych. React-R skierowany jest głównie dla graczy Xbox’owych, oferując przy tym dodatkowe funkcjonalności i przyciski takie jak łopatki.

Na skróty
  • Turtle Beach kontynuuje serię udanych padów dla Xbox i PC.
  • React-R posiada dodatkowe funkcje i przyciski takie jak łopatki.
  • Nowy kontroler obsługuje jedynie komunikację przewodową.
  • Zabrakło kilku opcji względem poprzednika.
  • Urządzenie jest już dostępne w sklepie producenta.

Turtle Beach specjalizuje się w tworzeniu peryferii dla graczy, głównie konsolowych, choć i komputerowcy znajdą coś dla siebie. Takim urządzeniem jest między innymi React-R – przewodowy kontroler do gier z łopatkami oraz specjalnie przygotowanym panelem kontrolnym. Nowy pad jest w pełni kompatybilny z konsolami Xbox One oraz Series S/X, a także komputerami osobistymi z zainstalowanym Windowsem 10 i 11.

Turtle Beach React-R z dodatkowymi funkcjami ukrytymi w D-Padzie

Nowy pad jest klasyczną kontynuacją udanego już kontrolera Recon. Główne zmiany w React-R dotyczą panelu do sterowania, który znajduje się u góry. Zostały z niego usunięte przyciski i przeniesione na „strzałki” jako funkcyjne klawisze. Od teraz możliwości związane ze zmianą głośności słuchawek, czy też balansu między czatem a grą, będą wykonywane za ich pomocą. Poza tym drobnych różnic można uświadczyć w wyglądzie. Od teraz biała wersja kolorystyczna akcentowana jest fioletowymi elementami wciskanymi, a także zmieniło się delikatnie umiejscowienie gum antypoślizgowych na gripach.

Kontroler React-R kontynuuje serię urządzeń z dodatkowymi przyciskami umieszczonymi pod spodem. Są one w pełni programowalne i pozwalają zmapować dowolny klawisz z frontu. Takie rozwiązanie docenią przede wszystkim gracze FPS, chociaż ciężko się nie zgodzić, że taka funkcjonalność może przydać się w każdym innym rodzaju gier. Oprócz tego mamy dodatkową atrakcję, która odróżnia go od klasycznego Elite Microsoftu. Turtle Beach React-R posiada opcję Superhuman Hearing – zmiana equalizera wpływająca na lepsze podbicie dźwięków odpowiedzialnych za „tupanie”. Ułatwienie mające znaczenie w grach, w których dużą rolę odgrywa słuch.

Niestety ale nowy kontroler nie uniknął negatywnych zmian względem poprzednika. React-R nie posiada już dedykowanego equalizera umieszczonego na górnym panelu sterowania, który skutecznie ulepszał dźwięk w słuchawkach. Zabrakło również funkcjonalności Pro-Aim – przytrzymując jedną z łopatek, czułość prawego analoga zmniejszała się aby poprawić celność gracza.

Można mieć zatem nadzieję, że usunięcie owych funkcji wpłynęło pozytywnie na jakość drążków, które nie zachwycały wytrzymałością, a także bumperów posiadających nieprzyjemny klik. Turtle Beach React-R jest dostępny do zakupu w oficjalnym sklepie producenta. Został wycenione na 39,99 $.