fbpx

Turtle Beach Atom – mobilny kontroler do grania w chmurze

19 października 2022,
19:37
Jakub Jasiński

Turtle Beach idzie za ciosem i wprowadza po raz kolejny nowy kontroler na rynek. Atom został stworzony z myślą o graczach mobilnych – małe rozmiary i uchwyt na telefon zagwarantują przyjemną rozgrywkę m.in. w chmurze xCloud.

Prezentacja kontrolera Turtle Beach Atom
Na skróty
  • Turtle Beach prezentuje nowego pada.
  • Kontroler Atom służy do mobilnego grania.
  • Urządzenie składa się z dwóch części, które łączą się bezprzewodowo ze smarftonem.
  • Całość składa się magnetycznie aby ułatwić transport.
  • Sprzęt posiada certyfikat Xbox’a.
  • Ruszyła przedsprzedaż na stronie producenta.

Turtle Beach idzie za ciosem i po niedawnych dwóch prezentacjach padów – React-R oraz Recon Cloud Hybrid, wprowadza na rynek nowy, zupełnie inny niż dotychczas, dedykowany tylko dla smartfonów – kontroler Atom. Stworzony z myślą o graczach w chmurze (i nie tylko), sprzęt zapewni wygodną grę przy niskim opóźnieniu Bluetoth, a jego kompatybilność sprawdzi się z niemalże każdym smartfonem.

Turtle Beach Atom – kontroler z licencją Microsoftu

Najnowsze dzieło Turtle Beach zaprojektowane zostało z myślą o streamingu Xbox’a – xCloud. Nie tylko jest to zapożyczenie układu przycisków od jednego z bardziej lubianych padów, jest to także w pełni licencjonowany gadżet, który spełnia normy postawione przez giganta z Redmond. Dzięki temu, użytkownik ma całkowitą pewność co do kompatybilności w grach oraz usługach streamingowych.

Kontroler Turtle Beach Atom podzielony jest na dwie części, które mogą się „spasować” magnetycznie aby ułatwić transport w kieszeni. Łączność pomiędzy nimi odbywa się za pomocą pasma 2,4 GHz, połączenie ze smartfonem to klasyczne wykorzystanie protokołu Bluetooth, o którym wiemy tylko tyle, że zapewnia niskie opóźnienie. Wbudowany akumulator starczy na 20 godzin nieprzerwanej zabawy, ładowanie odbywa się za pomocą przewodu USB-C. Aby uzupełnić zapas mocy od 0 do 100 %, należy zarezerwować 2,5 godziny.

Pad Atom jest już dostępny jako przedpremierowy zakup w oficjalnym sklepie Turtle Beach. Wyceniony został na 99,99 $, a jego oficjalna sprzedaż ruszy 14 listopada 2022. W zestawie poza urządzeniem i przewodem znajdzie się także kod na 1-miesięczną bezpłatną subskrypcję Xbox Game Pass Ultimate.