Chicory: A Colourful Tale zadebiutuje 10 czerwca

Czy jako dziecko lubiliście kolorowanki? Jeśli tak, to Chicory: A Colourful Tale przeniesie was w objęcia wspomnień z dzieciństwa. W tej grze możemy dosłownie pomalować cały świat i jest to wręcz koniecznie dla dobra całej Piknikowej Prowincji.

28 maja 2021
Na skróty
  • Chicory: A Colourful Tale to gra przygodowa w świecie kolorowanek.
  • Jest dziełem niezależnego studia i wynikiem bardzo udanej zbiórki na Kickstarterze.
  • Tytuł ukaże się 10 czerwca na PC i PlayStation (PS4 i PS5).

Projekt wydany przez Finji i opracowany przez Grega Lobanova błyskawicznie osiągnął cel zbiórki na Kickstarterze, ogłoszonej w 2019 roku. Lobanov ma już na swoim koncie tytuł Wandersong – wyjątkową platformówkę, w której kluczową rolę odgrywa muzyka. Trzymając się tematu szeroko pojętej sztuki, tym razem wybrał świat farb i pędzli.

Chicory: A Colourful Tale oferuje rozgrywkę inspirowaną książką do kolorowania z widokiem z góry. W krainie tysiąca barw tajemnicze zniknięcie słynnej artystki – Chicory – niesie ze sobą poważną klątwę: zniknięcie wszystkich kolorów i potępienie świata w czerni i bieli. Przekonajcie się sami:

Chodź, pomaluj mój świat w Chicory: A Colourful Tale

Produkcja przeniesie nas do Piknikowej Prowincji, w której zamieszkuje ponad setka zwierzęcych postaci. Na gracza czeka około 10 godzin zabawy i masa łamigłówek rozwiązywalnych za pomocą kolorowania. Aby dotrzeć do nowych miejsc, musimy odblokować nowe zdolności malarskie i wykonać dziesiątki misji pobocznych typu dostarczanie poczty czy robienie zdjęć. W trakcie gry (a właściwie malowania) skorzystamy też z całej gamy przedmiotów czy ubrań. Ścieżką dźwiękową zajęła się Lena Raine, odpowiedzialna za muzykę do Celeste czy Minecrafta. Wszystkie te atrakcje będą dostępne także w lokalnym trybie kooperacji.

Kolorować będą mogli posiadacze PC i konsol PlayStation, produkcja ukaże się bowiem na Steamie oraz na PS4 i PS5. Premiera już wkrótce (10 czerwca), zatem pędzle w dłoń i do dzieła!

Alina Znamiec

Z wykształcenia politolog i filolog włoski, na co dzień jednak zarządza problemami w branży IT. W wolnym czasie ćwiczy jogę, jeździ na rowerze i tańczy (nie jednocześnie). Jest kobietą grającą i żadnych gier komputerowych się nie boi. Wciąż żywi nadzieję na remake i cyfrową wersję No One Lives Forever.
UWaga! Gorące informacje!