fbpx

Trek to Yomi już w sprzedaży. Premiera nowej gry od Flying Wild Hog

5 maja 2022,
23:27
Kaja Piaścik

Trek to Yomi trafił właśnie do sprzedaży. W nowej produkcji rodzimego studia Flying Wild Hog przeniesiemy się do przedstawionej w czerni i bieli feudalnej Japonii.

Hiroki w walce z przeciwnikiem w Trek to Yomi
Na skróty
  • Miała miejsce premiera Trek to Yomi, nowej gry polskiego studia Flying Wild Hog.
  • Tytuł jest dostępny na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series S/X i Xbox One.

Trek to Yomi to przygodowa gra akcji, która czerpie ze stylistyki filmów Akiry Kurosawy – inspiracje klasykami kina samurajskiego dostrzeżemy w czarno-białej grafice i ruchach kamery. Produkcja jest efektem współpracy Leonarda Menchiariego (The Eternal Castle, RIOT: Civil Unrest) i polskiego studia Flying Wild Hog (seria Shadow Warrior).

Devolver Digital, wydawca tytułu, zaprezentował na YouTube premierowy trailer.

Premiera Trek to Yomi – klimatyczna podróż po feudalnej Japonii

Fabuła Trek to Yomi opowiada historię samuraja Hirokiego, który w obietnicy złożonej umierającemu mistrzowi podejmuje się obrony miasteczka i lokalnej społeczności. Dramatyczne wydarzenia zmuszają wojownika do wyruszenia w niebezpieczną podróż i rozliczenia się ze złamanym przyrzeczeniem.

W skupionej na akcji grze czeka na nas system walki oparty na stopniowo poznawanych w trakcie rozgrywki ruchach oraz stałym zarządzaniu wytrzymałością bohatera. Hiroki na swojej drodze spotka nie tylko ludzi, ale także przeciwników o bardziej mistycznej naturze. Na uwagę zasługuje pełne udźwiękowienie gry w języku japońskim oraz emocjonująca muzyka dopasowana do przedstawionych realiów. Przejście Trek to Yomi zajmie nam około sześciu godzin, ale ambitni gracze będą mogli też przeznaczyć nieco czasu na dokładną eksplorację świata lub spróbować swoich sił na wyższym poziomie trudności.

Tytuł jest już dostępny na Steamie oraz w wersjach na PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series S/X i Xbox One.