GTA Online znika z PS3 i Xbox 360. To ostatni dzień zabawy na starej generacji

Nadszedł koniec GTA Online dla starej generacji konsol. Serwery zostaną wyłączone lada moment, a graczom pozostanie wyłącznie tryb fabularny.

15 grudnia 2021
Na skróty
  • Na 16 grudnia 2021 roku zapowiedziany jest koniec GTA Online na konsole starej generacji.
  • Cały dotychczasowy postęp graczy w trybie sieciowym zostanie usunięty, a graczom pozostanie jedynie rozgrywka w trybie fabularnym.
  • Funkcje sieciowe Max Payne 3 oraz L.A. Noire także zostaną wtedy wyłączone.

Jeszcze przed wakacjami, 16 czerwca 2021 roku, studio Rockstar Games poinformowało graczy, że planuje całkowicie wyłączyć funkcje sieciowe dla Grand Theft Auto 5 na najstarszej generacji, na której ta gra została wydana, czyli na konsolach PS3 i Xbox 360. Twórcy tłumaczą to faktem, że coraz mniej osób odwiedza GTA Online z poziomu już wiekowych urządzeń. Nie ma się co dziwić, studio nie opublikowało już żadnej aktualizacji dedykowanej starej generacji od wakacji 2016 roku. Znaczy to, że wszystkie nowsze rzeczy, włącznie z kultową aktualizacją zatytułowaną Motocykliści, nigdy nie znalazły się na PlayStation 3 i Xbox 360.

Koniec GTA Online to czas podsumowań

Przed nami ostatnie godziny trybu sieciowego, więc warto sprawdzić i podsumować wszystko to, co udało nam się osiągnąć przez ostatnie 8 lat, które minęły od premiery GTA V. Rewizji postępów możemy dokonać między innymi na platformie Rockstar Games Socialclub. Wystarczy wejść na swój profil, wybrać informacje o grze i jeżeli graliśmy na jakiejś starej konsoli, można wybrać ją z listy, by zobaczyć nasze postępy na niej.

Podsumowanie osiągnięć w GTA Online na PS3

Rockstar: Max Payne 3 i L.A. Noire też stanie się offline

Rockstar Games poinformował także o tym, że wraz z wyłączeniem funkcji sieciowych GTA Online, w tryb offline przejdą także gry, takie jak Max Payne 3 i L.A. Noire, oczywiście tylko na PS3 i Xbox 360. Wyłączenie trybu sieciowego nie zmieni tego, jak działa i działać będzie tryb fabularny. Firma informuje, że zmiany te mają zapewnić lepszą dyspozycję serwerów obecnie funkcjonujących na potrzeby nowych generacji oraz komputerów osobistych.

Grafika prezentująca nowe DLC do GTA Online - The Contract
Źródło: Rockstar Games

Warto dodać, że do GTA Online zapowiedziana została kolejna, nowa aktualizacja pod tytułem Kontrakt, której premiera nastąpi już dzisiaj, 15 grudnia.

Adam Wiśniewski

Pasjonat grafiki komputerowej i programowania. Nie odmawia grom komputerowym, a jego ulubioną serią jest Wiedźmin. Wolny czas poświęca swojemu projektowi, z którego zamierza wynieść sporo gamedevowego doświadczenia.
UWaga! Gorące informacje!