fbpx

Toho zapowiada nowy film o Godzilli na 2023 rok

5 listopada 2022,
21:22
Amira El Berrah

Słyszycie ten ryk z oddali? To zapowiedź filmowa na 2023 rok. Król Potworów powstanie ponownie. Godzilla powróci na ekrany kinowe, a reżyserią zajmie się Takashi Yamazaki. Jaka będzie kolejna odsłona kultowego filmu z gigantycznym potworem na pierwszym planie?

Godzilla
Na skróty
  • Premiera nowej Godzilli ma odbyć się 3 listopada 2023 roku w Japonii.
  • Film zostanie wyreżyserowany przez Takashiego Yamazakiego.
  • Z kolei kontynuacja Godzilla vs. Kong jest zapowiedziana na rok 2024.

Coś dla fanów klasyki i wielkich potworów: firma Toho zapowiedziała nowy film z udziałem króla potworów. Godzilla powraca! 3 listopada 2023 roku jest datą premiery filmu w Japonii, co do ogólnoświatowej odsłony jeszcze nie jesteśmy pewni.

Ogłoszenie na Twitterze było częścią Dnia Godzilli, który odbył się kilka dni temu. Wraz z nim na oficjalnym koncie twitterowym Godzilli z okazji 68 urodzin Godzilli pojawiło się logo nowego filmu. Będzie to 33 film Toho Godzilla i 37 Godzilla w ogóle.

Co wiemy o nowym filmie o Godzilli?

Godzilla 2023 nie ma tytułu, nie wiemy też dokładnie jaka będzie fabuła filmu, Toho nie ujawnia na razie szczegółów. Tytuł ma zostać wyreżyserowany przez Takashiego Yamazakiego, który ma na swoim koncie nagrodę Japońskiej Akademii Filmowej z 2006 roku za film Always: Sunset on Third Street. Wyreżyserował on między innymi Lupin III: The First i pracował już wcześniej nad serią Godzilla, chociażby jako reżyser filmu krótkometrażowego granego podczas Godzilla the Ride: Giant Monsters Ultimate Battle, symulatora lotu w parku rozrywki Seibuen pod Tokyo.

Nowa produkcja na pewno będzie się różniła od ostatnich adaptacji, ma ona zostać wyprodukowany w całości w Japonii, z japońską obsadą i ekipą. Projekt będzie pierwszym filmem Toho od 2016 roku, kiedy pojawiła się Shin Godzilla. Debiut filmu poza Japonią odbył się około trzy miesiące później, więc możemy spekulować teraz podobnego rozwoju sytuacji.

W 2024 roku doczekamy się również kontynuacji Godzilla vs. Kong, która pozwoli nam lepiej zgłębić tajemnicę Wyspy Czaszki i historię tytułowych postaci mających stoczyć wspólnie kolejną śmiertelnie groźną bitwę.