Assassin’s Creed Red może zostać ujawniony na początku 2024 roku. Nowe informacje o grze

9 września 2023,
16:37
Arek Grabowski
Główna bohaterka Assassin's Creed: Codename Red stojąca z mieczem na dachu

Ubisoft ma obecnie dwa duże tytuły z serii Assassin’s Creed w produkcji. Chodzi o Codename Red oraz Hexe. W sieci pojawiły się nowe informacje dotyczące tej pierwszej produkcji. Assassin’s Creed Codename Red będzie grą z otwartym światem. Tytuł rozgrywa się w feudalnej Japonii. Tom Henderson, redaktor serwisu Insider Gaming, zdradził nieco nowych szczegółów dotyczących gry.

Assassin’s Creed Codename Red ma skupiać się na mechanice skradania – może zapożyczać niektóre systemy z serii Splinter Cell. Henderson zdradza, że w grze będzie dostępne zniszczalne środowisko. Gracz może na przykład wycinać lub przebijać się przez drzwi czy też zastawiać zasadzki. Środowisko nie będzie tak zniszczalne jak w serii Battlefield, jednak wciąż jest to pewna nowość dla serii.

Assassin’s Creed Codename Red będzie zawierało dwóch grywalnych bohaterów

Tom Henderson powtarza wcześniejsze doniesienia o dwóch grywalnych bohaterach. W grze może znaleźć się męski samuraj oraz żeński shinobi (ninja). Na ten moment szczegóły związane z bohaterami nie są znane. Wiemy jedynie, że mężczyzna będzie pochodził z Afryki i może być oparty na prawdziwej postaci Yasuke. Style rozgrywki między bohaterami mają znacząco się różnić.

Dodatkowo Henderson ujawnił potencjalną datę premiery gry. Już wcześniej informowaliśmy, że Assassin’s Creed Codename Red może pojawić się w 2024 roku. Według redaktora Insider Gaming ta data jest prawdziwa. Henderson informuje, że gra wyjdzie w wakacje i zostanie ujawniona na początku 2024 roku.