The Super Mario Bros. Movie i rapowana reklama z Super Bowl

13 lutego 2023,
20:12
Dorota Żak
Mario i Luigi

Amerykańska impreza Super Bowl, która odbyła się w miniony weekend, to na tyle ważne wydarzenie, że czasem wpływa na przesunięcie daty premiery odcinków popularnych seriali – jak miało to w przypadku The Last of Us – a do tego jest okazją na zaprezentowanie nowych zwiastunów różnych produkcji. W tegorocznej edycji otrzymaliśmy materiał promocyjny filmu The Super Mario Bros. Movie, który nieco odbiega od standardowej formy trailerów.

Rapujący hydraulicy w reklamie The Super Mario Bros. Movie

Nowy zwiastun jest przeciwieństwem niedawnej parodii Mario Kart z SNL stylizowanej na produkcję HBO. W spocie z Super Bowl zobaczymy Mario i Luigiego reklamujących swoje hydrauliczne usługi w rytmie rapowanych taktów. Dzięki niemu możemy być pewni, że bohaterowie The Super Mario Bros. Movie podchodzą profesjonalnie do swoich obowiązków.

Wybór utworu do tej nietypowej reklamy nie jest oczywiście przypadkowy. Słyszymy w niej nic innego jak dźwięki z czołówki serialu Przygody braci Mario emitowanego na przełomie lat 80. i 90. (w Polsce pod koniec lat 90.). Łączył on sceny aktorskie z animowanymi sekwencjami i pozwalał czasami spotkać również bohaterów znanych z serii The Legend of Zelda.

Sam materiał promocyjny The Super Mario Bros. Movie to wystarczająco kreatywny pomysł, ale twórcy filmu poszli o krok dalej. Po pierwsze, możemy odwiedzić stronę internetową, której adres pojawia się na końcu filmiku. Mario i Luigi reklamują na niej swoje usługi, a gdybyśmy się wahali, z pomocą przyjdą opinie od zadowolonych – choć nie zawsze – klientów. Bracia hydraulicy mają nawet kilka wakatów w swojej firmie, na które można aplikować.

Po drugie, jeśli zadzwonimy na numer telefonu podany w reklamie, odpowie nam sam Luigi. W sieci pojawiły się już nagrania rozmów, a przykładowe zobaczycie poniżej. Z pewnością jest to miłe urozmaicenie w kampanii reklamowej przed kwietniową premierą The Super Mario Bros. Movie.