fbpx

The Rogue Prince of Persia od Evil Empire z oficjalną zapowiedzią. Early Access startuje już w maju

11 kwietnia 2024,
13:05
Kaja Piaścik
Książę w The Rogue Prince of Persia

Zaledwie w zeszłym tygodniu pojawiły się przecieki o nowej odsłonie Prince of Persia od Evil Empire, tym razem produkcji francuskiego studia indie odpowiedzialnego za popremierowy rozwój Dead Cells. Plotki okazały się prawdziwe – w środę na pokazie Triple-i Initiativ nadchodzący The Rogue Prince of Persia otrzymał oficjalną zapowiedź wraz z pierwszym zwiastunem.

Według wcześniejszych doniesień platformowy roguelike miał trafić do wczesnego dostępu na Steamie jeszcze w 2024 roku. Zagramy jednak dużo szybciej, niż można się było spodziewać, bo już w przyszłym miesiącu. Produkcja w Early Accessie pojawi się na Steamie już 14 maja.

Pierwszy trailer The Rogue Prince of Persia w części fabularnej przedstawia styl graficzny inspirowany franko-belgijskimi komiksami, a oprócz tego także fragmenty pełnego akrobatycznej walki gameplayu.

Nowy Prince of Persia już wkrótce w Early Accessie

Deweloperzy z Evil Empire we współpracy z Ubisoftem zapowiadają połączenie wartkiej akcji z platformową eksploracją różnorodnych biomów inspirowanych perską architekturą. Poziomy mają być generowane proceduralnie.

Doświadcz dynamicznej, pełnej wyzwań i przystępnej gry roguelite, opanowując akrobatyczne ruchy i płynnie przechodząc między platformową eksploracją a walką. Znajduj nową broń, wyposażaj się w ozdoby ze specjalnymi efektami i ulepszaj je, aby tworzyć własne konfiguracje. Odkrywaj nowe postacie, informacje oraz obszary, próbując znaleźć sposób na ocalenie Persji przed inwazją Hunów, i stań się bohaterem swych marzeń.

W trakcie rozgrywki Książę zmierzy się z posługującymi się mroczną magią Hunami czy spaczonymi nią potworami. Styl walki dostosujemy zaś do własnych preferencji za pomocą różnorodnego wyposażenia. Do dyspozycji graczy mają być bronie takie jak włócznie, topory, miecze czy bliźniacze sztylety, a dodatkowe urozmaicenie będą stanowić podręczne elementy ekwipunku, w tym łuki, tarcze i kotwiczki.

Twórcy ogłaszają też długotrwały rozwój gry. Z czasem zaczną pojawiać się nowe poziomy, bossowie, przedmioty czy ulepszenia, a zawartość aktualizacji będzie także zależała od sugestii społeczności.

The Rogue Prince of Persia można już dodać do listy życzeń na Steamie.